Sunday, July 3, 2022
Home Tags Ultimatum

Tag: ultimatum

Rama, ultimatum policisë: 100 ditë kohë për të rivënë të gjithë...

Kryeministri Rama i ka dhënë 100 ditë kohë policisë së shtetit për të rivënë sipas tij në angazhim maksimal të gjithë trupën për të...

Përfaqësuesi i posaçëm amerikan për Ballkanin ultimatum Shqipërisë vetëm pak ditë...

Matthew Palmer, zëvendës ndihmës Sekretar i Shtetit dhe përfaqësues i posaçëm amerikan për Ballkanin Perëndimor, tha për Zërin e Amerikës se Shtetet e Bashkuara...

A i vunë ultimatum në Bruksel për listat? Rama i kthehet...

Ditën e djeshme, kryeministri i vendit, Edi Rama, mbajti një konferencë të përbashkët me ministrin e Punëve të Jashtme të BE-së, Josef Borell dhe...

Pas ultimatumit të Yuri Kim, vjen paralajmërimi i fortë i ambasadorit...

Pas ultimatumit të ambasadores së SHBA, Yuri Kim për partitë politike, ka ardhur reagimi i fortë edhe i ambasadorit të BE-së, Luigi Soreca. Ambasadori Soreca...

Ultimatumi i Joe Biden për bisedimet me Serbinë/ Vjen reagimi i...

Kryetari i lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, tha në një intervistë me Zërin e Amerikës se nuk i nënçmon bisedimet me Serbinë por nuk mund...

Meta lëshon ultimatumin e prerë: S’do pranoj cenimin e interesave shtetërore...

Presidenti Ilir Meta ka pritur në një takim aktivistë të shoqërisë civile dhe anëtarë të botës akademike, të angazhuar pranë Akademisë “Rrënjët tona”, të...

Yuri Kim dërgoi ultimatumin kundër kandidimit të tij në zgjedhjet e...

Disa ditë më parë ambasadorja e SHBA, Yuri Kim foli me emra pas ultimatumit për për të lënë jashtë listave të kandidatëve për deputetë...

Ambasadorja Yuri Kim ‘shkund’ politikën shqiptare, lëshon ultimatumin për krerët e...

Ambasadorja Yuri Kim është e pranishme në Konferencën për mediat që po zhvillohet pak muaj para zgjedhjeve. ‘SHBA ka punuar dhe do të punojë për...

Veliaj nga Farka: Subjektet e OFL dhe të shkarkuarit e vettingut...

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj u tregua i prerë sot, kur deklaroi se subjektet e OFL-së dhe të shkarkuarit e Vettingut nuk...

Infermierët ultimatum Hotit: Deri në orën 12 presim të na thërrisni,...

Sekretari i Sindikatës së Infermierëve Enlirat Duraku, ka 11 ditë që është në grevë urie, duke kërkuar kështu që këtyre kategorive t'u plotësohen tri...
SiteLock