Home Tags Uefa

Tag: uefa

Ministrja Kushi: Së shpejti një protokoll bashkëpunimi me Italinë në fushën...

Gjatë vizitës në Shqipëri, Nënsekretarja Italiane e Shtetit për Sportin znj. Valentina Vezzali u prit nga Ministrja e Arsimit dhe Sportit znj. Evis Kushi. “Një...

Presidenti i UEFA, nga Rama te Duka, katër orët e Ceferin...

Një vizitë me takime kokë më kokë, larg syve kuriozë të mediave dhe pa dhënë asnjë deklaratë zyrtare për temat e diskutimit. Prezenca përreth...

Presidenti i UEFA-s shkon me makinën e Armand Dukës në kryeministri...

Presidenti i UEFA-s, Aleksader Ceferin, ka mbërritur në Kryeministri për takimin me kryeministrin Edi Rama. Temë e diskutimeve do të jenë edhe zgjedhjet në...

UEFA vlerëson Enea Jorgjin si arbitër i kategorisë së parë

Pak javë më parë ai hyri në histori si arbitri i parë shqiptarë që hyn në kategorinë e parë me një vendim të Komitetit...

Misteri i UEFA-s, ndryshon arbitrin e ndeshjes Angli-Shqipëri

Arbitri i ndeshjes Angli-Shqipëri bëhet një çështje e rrethuar me mister. Nëse më parë UEFA kishte caktuar Felix Zwayer, i cili ka qenë i përfshirë...

UEFA zgjedh Lorik Canën për hedhjen e shortit të Conference League

UEFA ka nderuar kapitenin legjendar të Shqipërisë, Lorik Canën. Ky i fundit do të marrë pjesë në hedhjen e shortit të Conference League. Finalja e këtij...

UEFA zgjedh lojtarin dhe trajnerin më të mirë të vitit

Jorginho është shpallur futbollisti më i mirë i sezonit nga UEFA, çmim të cilin e mori në mbrëmjen e hedhjes së shortit të Champions...

Fair Play Financiar në futboll/ Revolucion i UEFA, gati rregullat e...

UEFA është gati të bëjë revolucion në rregullin e Fair Play Financiar brenda 1 muaji. Qeveria e futbollit evropian po punon për ndryshimin e normativave...

UEFA e konfirmon: VAR-i në kualifikueset e Katar 2022 prej muajit...

VAR-i vazhdon të shtrihet në të gjithë kompeticionet e futbollit. Komiteti Ekzekutiv i UEFA-s ka marrë vendim për përfshirjen e teknologjisë edhe në takimet...

Kupat e Europës mbulojnë me “ar” Superioren, 2.6 milionë euro për...

Kualifikimi i Partizanit, Vllaznisë dhe Laçit në turin e dytë të Conference League ka rritur jo vetëm optimizmin, por dhe bilancin pozitiv të arkave...
SiteLock