Sunday, April 2, 2023
Home Tags Tik tok

Tag: tik tok

Bëri bujë me videot në Tik Tok/ Gjyqtarja modele e Elbasanit...

Gjyqtarja e Elbasanit, Enkelejda Kapedani ka dalë sot përpara trupës gjykuese të Komisionit të Pavarur të Kualifikimit në seancë dëgjimore. Kjo është seanca e tretë...

Mania për TikTok, anketa: 69% e fëmijëve hapën llogari para se...

Djali u sigurua që t’u kërkonte leje prindërve. Kur ata thanë “Jo”, ai hapi gjithsesi një “llogari sekrete”. Ai ishte vetëm 14 vjeç dhe...

Paralelizmi/ Profesori shqiptar bullizohet, kolegët e tij adhurohen e fitojnë miliona

Çudia më e madhe tre ditë zgjat thonë! Ky nuk është rasti për Lulzim Bacin, mësuesin e lëndës së biologjisë në Kosovë i cili...

Adoleshentët milionerë të “Tik Tok”! Pagesat marramendëse nga 7 përdoruesit më...

Këtë fillim viti, “Forbes” ka zbuluar shtatë krijuesit në “Tik Tok” me fitimet më të mëdha, duke publikuar se sa shumë ka fituar secili...

Tik Tok teston butonin Repost për ndarjen e klipeve

Aplikacioni mega-popullor TikTok po teston një aftësi të re për të ndarë klipet. Një veçori e re e quajtur Repost duhet ta bëjë më të...

Sfida ‘Blackout’ në Tik Tok që po merr jetën e adoleshentëve...

Një djalë vetëm 13 vjeç u gjend pa shenja jete dy ditë më parë në dhomën e tij në Lushnje, ndërsa rreth qafës kishte...

Themeluesi i Duolingo, tërheq vëmendjen e fëmijëve nga TikToku me një...

Themeluesi dhe njëherit drejtori ekzekutiv i Duolingo, Luis von Ahn, dëshiron që me versionin e ri matematikor të aplikacionit të njohur për mësimin e...

Rrjeti social që do të ketë zyrtarisht “Story”, për cilin bëhet...

Pas Instagramit, Facebookut, Whatsapp-it, Twitter, Pinterest, LinkedIn, tashmë edhe Tik Tok do të ketë Story. E vetmja media sociale që kishte mbetur pa këtë opsion...

Me makinën në ecje, i riu hipën e kërcen mbi makinë/...

Me makinën në ecje, i riu hipën e kërcen mbi makinë në rrugët e Shqipërisë! Shoqërohet në Polici pas videos në TikTok. "Publikoi video duke...

TikTok tani fshin video me njerëz të zhveshur

Në vend të njerëzve, videot në të ardhmen do të shqyrtohen automatikisht nga makineritë dhe do të hiqen nëse është e nevojshme. Në SHBA dhe...
SiteLock