Home Tags Tifoze

Tag: tifoze

FOTOLAJM/ Tifozët e Romës pushtojnë Tiranën, si asnjëherë më parë çdo...

Roma do të jetë përballë Feyenoord në finalen e Conference League që do të luhet mbrëmjen e sotme në “Air Albania” duke nisur që...

Përplasjet e dhunshme, 9 policë dhe 4 tifozë përfundojnë në spital,...

Natë e vështirë në Tiranë. 24 orë para festës së finales së shumëpritur në ‘Air Albania’ mes Romës dhe Feyenoord, ka pasur incidente dhe...

Tirana humbet tifozët edhe ndaj Kukësit, “Tirona Fanatics” bojkot sfidës

Tifo-grupi më i madh si “Tirona Fanatics” ka vendosur që edhe në ndeshjen ndaj Kukësit të mos jenë prezent në stadium.  Shkaku i këtij...

Policia arreston 54 tifozë të Dynamos gjatë përleshjeve në Lisbonë: 13...

Benfica fitoi të mërkurën në shtëpi ndaj Dynamo Kievit (2-0), në kuadër të ditës së 6-të të fazës së grupeve të Champions League. Këtë...

Çmenden parisienët pas Messit, radhë e madhe për të blerë fanellën...

Ylli argjentinas është tashmë një lojtar i skuadrës së PSG-së, duke u larguar kështu nga Barcelona pas 21 vitesh nga mbërritja e tij. Duket se...

​Tifozët e PSG-së bllokojnë aeroportin “Le Bourget”, presin të arrijë Leo...

Paris-Saint–Germain është duke zhvilluar një merkato shumë të fuqishme në këtë afat kalimtar veror. Gjigantët francezë tashmë kanë siguruar nënshkrimet e Sergio Ramos, Gianluigi Donnarumma...

Përplasja e Hysajt me tifozët e Lazios merr përmasa të mëdha,...

Përplasja e Elseid Hysajt me tifozët e Lazios ka marrë përmasa ndërkombëtare. Mbrojtësi kuqezi këndoi këngën “Bella Ciao” pak ditë më parë në grumbullimin me...

Thirrjet raciste ndaj Hysajt/ Braçe iu “përvishet” tifozëve të Lazios: Ai...

Elseid Hysaj është vënë në qendër të vëmendjes ditët e fundit në Romë. Kjo për shkak se futbollisti i kombëtares zgjodhi të këndojë këngën...

Rojet e sigurimit në Wembley nuk ishin në gjendje t’i parandalonin...

Finalja e Kampionatit Evropian 20202 mes Italisë dhe Anglisë ishte në rrezik të shtyhej për shkak të tifozëve pa bileta që u futën dhunshëm...

Britania do t’ua ndalojë pjesëmarrjen nëpër ndeshje tifozëve të përfshirë në...

Mbretëria e Bashkuar do të ndryshojë ligjin për të mundësuar ndalesa ndaj tifozëve që përfshihen në racizëm online, ka thënë kryeministri britanik, Boris Johnson...
SiteLock