Saturday, May 21, 2022
Home Tags Thumane

Tag: thumane

Rindërtimi! Durrësi një “kantier” i hapur, pjesa më e madhe e...

Bashkia e Durrësit, e prekur më rëndë nga tërmeti i 26 nëntorit 2019, arriti të kalonte me shpejtësi fazën e parë të procesit të...

Kryeministri Rama ndan lajmin FANTASTIK: Do ndodhë pas 4 muajsh

Kryeministri Edi Rama është shprehur se ndërtesat e reja në Thumanë pas tërmetit do jenë gati brenda 4 muajsh. Postimi i Ramës Thumana e rikrijuar pas...

Rindërtimi/ Rama poston videon nga Thumana: Po merr formë qyteza e...

Procesi i rindërtimi vijon në të gjithë vendin, ku edhe Thumana po merr tashmë një tjetër pamje. Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën sot...

Rama publikon videon nga Thumana me banesat e rindërtuara pas tërmetit:...

Kryeminsitri Edi Rama ditën e sotme e ka nisur më pamje nga Thumana, ku po rindërtohen qyteti pas tërmetit tragjik të 26 nëntorit të...

Rama nis menjëherë nga puna, publikon videon: Tani 3 herë më...

Kryeministri Edi Rama ka publikuar pamjet nga rindërtimi i shtëpive pas tërmetit. Rama shkruan se tani do punojë tre herë më shumë për t'ju...

Lëkundje tërmeti në Tiranë, epiqendra në Thumanë

Lëkundjet e tërmetit në vendin tonë janë rikthyer sërish. Mëngjesin e kësaj të hëne janë ndier lëkundjet e tokës dhe sipas institutit të sizmiologjisë,...

Kryeministri Rama nxjerr foton dhe paralajmëron ndryshimin e madh: S’do ketë...

Kryeministri Edi Rama, ka postuar në rrjete sociale një foto nga Thumana, ku shihet se zona po merr “jetë”. Kryeministri shprehet ndër të tjera se...

Hapet tenderi/ Në Thumanë do të ndërtohet “Atrium Center”! Detajet e...

Bashkia e Krujës ka hapur tenderin për ndërtimin e “Atrium Center” në Thumanë, në kuadër të procesit të rindërtimit. Fondi limit është 220 milionë...

Rama e Ahmetaj inspektojnë punimet në Thumanë: Zona e liqenit do...

Kryeministri Edi Rama dhe ministri i Rindërtimit, Arben Ahmetaj vizituan Thumanën, një nga zonat më të prekura të tërmetit të 26 nëntorit të vitit...

VIDEO/ Përmbytjet për shkak të reshjeve, situata problematike në fshatrat Gjorem...

Situata në fshatin Gjorem të Kurbinit mbetet problematike nga prania e ujit në disa banesa. Gjithashtu dhjetra hektarë tokë bujqësore janë përmbytur. Situata e Familjes...
SiteLock