Thursday, June 30, 2022
Home Tags Thaci

Tag: thaci

Prokuroria e Specializuar aktakuzë të re kundër Thaçit, Selimit, Veselit dhe...

Zyra e Prokurorit të Specializuar të premtën e ka dorëzuar në Gjykatën Speciale një aktakuzë të re, të ndryshuar, kundër ish-presidentit Hashim Thaçi, ish-kreyparlamentarëve...

Avokati i Thaçit: Kemi kërkuar mbi 1 mijë dokumente, janë 100...

Avokati i Hashim Thaçit, Gregory Keohe ka kritikuar Zyrën e Prokurorit të Specializuar në Gjykatën Speciale në Hagë lidhur me çështjen e nxjerrjes së...

Gjykata Speciale e Kosovës zgjat paraburgimin e ish-presidentit Thaçi

Gjykatësi i procedurës paraprake në Dhomat e Specializuara të Kosovës, Nicolas Guillou, ia zgjati paraburgimin Hashim Thaçit përpara gjykimit të tij për krime lufte...

Ndodhet në burgun special në Hagë për krime lufte, zbardhet vendimi...

Përmes platformës online “Zoom”, shefja e Informimit dhe Komunikimit Publik në Dhomat e Specializuara të Kosovës (DhSK), Angela Griep ka bërë të ditur se...

“Liria ka emër”, një vit nga arrestimi i Thaçit: I biri...

Një vit pas arrestimit të ish-presidentit Hashim Thaçi, djali i tij Endriti ka shpërndarë një foto me të. Ai ka publikuar një fotografi që...

Mbrojtja e Thaçit: Prokuroria po i vështirëson hetimet me redaktimet që...

Mbrojtja e Hashim Thaçit në seancën e sotme në Hagë ka deklaruar se aktakuza përmban shumë redaktime dhe se kjo gjë po i vështirëson...

Lajmi i fundit nga Specialja: Dy shtete garantojnë për lirimin e...

Avokati i ish-presidentit Thaçi, Gregory Keohe, ka dërguar në Gjykatë parashtresat e tij për lirimin nga paraburgimi të ish-presidentit. Në këto parashtresa, Keohe përveç...

Përse Erdogan po nis një “betejë” për njohjen e Kosovës dhe...

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan ka thënë se për vite dhe dekada, kur bëhet fjalë për Ballkanin dhe Kosovën, Turqia do të vijë në...

Pritet të zëvendësojë Hashim Thaçin në krye të partisë/ Memli Krasniqi...

Memli Krasniqi pritet të marrë drejtimin e Partisë Demokratike të Kosovës. PDK, një ndër partitë më të rëndësishme në politikën e Kosovës mban sot Konventën,...

Vendimi i fundit i Joe Biden trondit familjen Berisha: Është për...

Vendimi i fundit i presidentit Amerikan, Joe Biden për konfiskimin e pasurive të të korruptuarve në Shqipëri, duket se ka shkaktuar alarm në familjen...
SiteLock