Home Tags Testament

Tag: testament

Si asnjëherë më parë, e pabesueshme ajo çfarë gjendet në testamentin...

Pasuria që Princi Philip ka lënë pas vlerësohet të jetë 42 milion dollarë dhe sipas burimeve, nuk do të shpërndahet vetëm për anëtarët e...

Maradona përjashton nga testamenti dy vajzat dhe ish-gruan

Diego Armando Maradona ka përjashtuar nga testamenti ish-gruan dhe dy vajzat e tij. Mediat argjentinase konfirmojnë lajmin e befasishëm. Bëhet fjalë për ish-gruan Claudia Villafane...

Markez: Sikur të kisha një copëz jetë…

Kjo mund të konsiderohet testamenti shpitëror i shkrimtarit kolumbian (Çmim Nobel për Letërsi më 1982): me këtë poezi dërguar miqve, ai në fakt tërhiqet...
SiteLock