Saturday, August 13, 2022
Home Tags Termeti

Tag: termeti

Tërmetet/ Presidenti Meta niset drejt Durrësit

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta është nisur drejt qytetit të Durrësit pas tërmeteve që lëkundën qytetin. Mësohet se zoti Meta do të zhvillojë një...

TRAGJEDI/ Shkon në 11 numri i viktimave nga tërmeti, një grua...

Një fëmijë dhe një grua nuk i kanë mbijetuar tërmetit. Trupat e tyre janë nxjerrë të pajetë nga forcat e kërkim shpëtimit në zonën...

Fotolajm/ Në fshatin Jubë tërmeti çan tokën dhe i nxjerr ujin

Tërmeti mëngjesin e sotëm ka tronditur gjithë Shqipërinë e veçanërisht qytetin e Durrësit. Ai ka shkaktuar dëme të shumta materiale dhe në njerëz. Ndërkohë...

Tërmeti i fuqishëm/ Shpëtohen 23 persona nga rrënojat në Durrës

Shpëtohen nga rrënojat e ndërtesave të shëmbura,rreth 22 persona në qytetin e Durrësit, të cilët u dërguan në spital për ndihmë mjeksore. Ndërkohë...

Kryebashkiaku Arbana: Me ndihmën e shoqatës “Mirësia” po ndërtojmë shtëpi për...

Shoqata "Miresia" është solidarizuar ndaj banorëve, shtëpitë e të cilave janë prekur nga tërmeti, duke i ndërtuar një shtëpi të re familjes së Shaban...
SiteLock