Friday, July 1, 2022
Home Tags Termeti

Tag: termeti

Luljeta Bozo flet për kandidimin me PS: Kam detyrime ndaj qytetarëve...

Kandidatja për deputete e PS, Luljeta Bozo në një intervistë televizive ka folur për pranimin e ftesës së kryeministrit Edi Rama për të garuar...

“Rindërtimi nuk ndalet”, Veliaj: Legjendat urbane, dëshpërim i atyre që tek...

Kryebashkiaku Veliaj, gjatë fjalës së tij në prezantimin e Programit “Rindërtimi nuk ndalet”, u shpreh se, duke e trajtuar këtë fatkeqësi si një mundësi...

Rama “thumbon” Bashën: A mendoni se i del gjumi në 3...

Kryeministri Edi Rama, duke folur mbi procesin e rindërtimit pas tërmetit  deklaroi se opozita është e njohur për shkatërrimet e bëra dhe nuk ofron...

Pse duhet të sigurojë PS një mandat të tretë? Kryeministri Rama:...

Kryeministri Edi Rama u shpreh sot gjatë një interviste se gjatë qeverisjes së PD-së, Berati dhe Gjirokastra rrezikonin të shkëputeshin nga UNESCO, ndërsa ka...

Rindërtimi i lagjes së re në Kombinat, 5 familjet e para...

Tërmeti i 2019 u shkatërroi shtëpitë, pesë familjet e para nga 200 të tilla u pajisën me kontratën e strehimit nga Bashkia Tiranë. Lajmin...

754.4 milionë lekë për rikonstruksion të kopshteve, çerdheve dhe gjimnazeve. Detajet...

Bashkia Kamëz ka shpallur një tender me fond 754.4 milionë lekë, për rindërtimin e objekteve arsimore, të prekura nga tërmeti i 26 nëntorit. Tenderi...

PD: Një vit pas tërmetit shumica e qytetarëve pa çati. Rama...

Partia Demokratike përmes një statusi në Twitter i drejtohet kryeministrit Rama 1 vit pas tërmetit shkatërrues. Sipas PD, shumë qytetarë në Durrës, Tiranë, Thumanë,...

Goditjet nga pandemia e tërmeti, BB kërkon sigurim të detyrueshëm të...

Banka Botërore po drejton qeverinë shqiptare në rrugët e nevojshme për të përballuar sa më mirë financiarisht fatkeqësitë natyrore si pandemia, përmbytjet apo edhe...

Akuzat e Xhaferrajt për rindërtimin nga tërmeti, vjen reagimi i Bashkisë...

Kreu i PD në degën e Durrësit Ferdinand Xhaferri, tha se qeverisë shqiptare i janë dhënë mbi një miliard euro nga BE dhe SHBA...

PD me familjet e prekura nga tërmeti në Durrës: Banorët jetojnë...

PD e Durrësit akuzon Qeverinë se ka lënë pa shtëpi shumë familje që janë dëmtuar nga tërmeti i 26 nëntorit 2019. PD njofton se kreu...
SiteLock