Wednesday, February 1, 2023
Home Tags Teatri aleksander moisiu

Tag: teatri aleksander moisiu

Teatri “Aleksandër Moisiu” në 68 vjetor, artistët: Ta ngremë spektatorin në...

Teatri “Aleksandër Moisisu” në Durrës është hapur zyrtarisht, në 11 janar të vitit 1953. Një nga institucionet e rëndësishme kulturore në vendin tonë, ku...

Homazhe në nder të figurës së shquar durrsake, Gjergj Vlashit

Ditën e sotme në ambientet e “Teatrit Aleksandër Moisiu në Durrës” u mbajtën homazhet për figurën e shquar Gjergj Vlashi. Regjisori dhe shkrimtari Gjergj...

“Teatri Aleksandër Moisiu” sot feston 67 vjetorin

Teatri Aleksandër Moisiu feston sot 67 vite! Siç mund ta shihni edhe nga fotot, janë vite të mbushura me emocionet e skenës, ku...

Komedia SHIRLI VALENTINA rivjen në teatrin “Aleksandër Moisiu”

Regjizorja Driada Dervishi dhe teatri i Durrësit "Aleksandër Moisiu", risjellin për të tretën herë, të qeshurat për publikun durrsak me shfaqjen SHIRLI VALENTINA. Komedia SHIRLI...

Ndahet nga jeta aktori i Teatrit ‘Aleksandër Moisiu’, Josif Koçi

Është ndarë nga jeta aktori i Teatrit 'Aleksandër Moisiu' Durrës, Josif Koci. Lajmi është bërë i ditur me anë të rrjeteve sociale nga vetë...

Festivali Ndërkombëtar i Dancit/ Morgan & Freeman në Teatrin e Durrësit

Në kuadër të Festivalit Ndërkombëtar të Dancit, sot pasdite në orën 19:00 në Teatrin 'Aleksandër Moisiu' Durrës vjen shfaqja "Morgan & Freeman" e kërcimtarit...

Shfaqet në teatrin e Durrësit premiera e Shekspirit “Endërra e...

Nga Marinela Dushi. / Ditën e shtunë me datë 23. 03. 2013, ora 18.00 në teatrin “ Aleksandër Moisiu” u realizua premiera e shume pritur...
SiteLock