Thursday, June 30, 2022
Home Tags Tatimet

Tag: tatimet

Tatimet/ Ibrahimaj: Nga shkurti nisi aksioni dhe hetimi për informalitetin e...

Pas përfundimit të afatit të deklarimit të listëpagesave të janarit nga tatimpaguesit, Ministria e Financave dhe Ekonomisë do të nisë aksionin kundër informalitetit për...

Skandali me të dhënat e pagave/ Jep dorëheqjen Drejtori i Sistemit...

Skandali i pagave, jep dorëheqjen Drejtori i Sistemit Informatik të Tatimeve! Vihet në dispozicion të hetimeve.

Tatimet, në sitë bizneset e reja/ Paralajmërimi për kompanitë e regjistruara...

Tatimet i janë drejtuar me një thirrje zyrtare kompanive të regjistruara në vitin 2021 të përmbushin kushtet që vendos procesi i fiskalimit, duke u...

Tatimet: Prej datës 10 maj, asistencë në çdo vend biznesi për...

Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve informon tatimpaguesit, se prej datës 10 maj, Shërbimi për tatimpaguesit në çdo Drejtori Rajonale Tatimore do të ofrojë asistencë...

Sekuestrot/ Tatimet ulin ritmin para zgjedhjeve –130 barra hipotekore dhe siguruese...

Ndërsa viti 2020 ka shënuar një shifër rekord biznesesh të cilave u janë vënë nën sekuestro pasuritë nga ana e Administratës Tatimore për shkak...

Tatimet apel qytetarëve: Denonconi tatimorët që abuzojnë! Në 2019, 104 raste...

Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve ka bërë publike të dhënat e punës së Drejtorisë së Investigimit të Brendshëm (Antikorrupsion) e cila ndjek dhe adreson...

Reagon Drejtoresha e Tatimeve pas akuzave të ish-deputetes së LSI

Drejtoresha e Tatimeve, Delina Ibrahimaj ka reaguar dhe hedhur poshtë sot akuzat që iu bënë dje nga selia e LSI, nëpërmjet ish-deputetes Silva Caka...

Akuzat ndaj drejtoreshës së Tatimeve/ Kompania publikon faktet dhe nxjerr ‘blof’...

Ditën e djeshme Lëvizja Socialiste për Integrim, ka akuzuar drejtoreshën e Tatimeve Delina Ibrahimaj se ka shkelur ligjin për të favorizuar bashkëshortin e saj...

‘S’do ketë nevojë për kamera të fshehta’, Rama paralajmëron ndryshimin e...

Kryeministri Edi Rama ka bërë me dije se inspektorët e tatimeve do të pajisen të gjithë me GPS dhe do ndiqen online nga qendra. “Inspektorët...

2020, rekord sekuestrosh nga Tatimet/ 31,800 barra hipotekore dhe siguruese bizneseve...

Viti 2020 ka shënuar një shifër record biznesesh të cilave u janë vënë nën sekuestro pasuritë nga ana e Administratës Tatimore për shkak të...
SiteLock