Home Tags Tatime

Tag: tatime

Zbardhet drafti i Financave: Si do të tatohen të vetëpunësuarit, tatim...

Ministria e Financave po përgatit një ligj të ri për tatimin mbi të ardhurat, ku një pjesë e rëndësishme e tij lidhet me tatimin...

Tatimet/ Vlera zyrtare e pasurive të shitura 250 milionë euro, rritje...

Sipas transaksioneve zyrtare për shitjen e pasurive për të cilat janë paguar taksa, vlera e tregtuar e pronave të paluajtshme ka qenë rreth 250...

Skadon afati për deklarimin real të pagave nga bizneset

Skadon sot afati që kishin më shumë se 10 mijë biznese për të deklaruar pagat reale të punonjësve. Prej 10 ditësh tatimet i kanë...

Braçe kundër paketës së re fiskale: S’do jepja kurrë votën pro!...

Erion Braçe, një ndër zërat më kritik tashmë brenda qeverisë ka bërë me dije se sot ka depozituar disa propozime sa i përket paketës...

Kush janë ministret “e panjohura” të qeverisë “Rama 3”

Kryeministri Edi Rama në mbledhjen e zhvilluar me Asamblenë Kombëtare të Partisë Socialiste, emëroi si ministre disa gra jo shumë të njohura për publikun...

Ulet numri i “milionerëve të vegjël” nga pandemia me 20%/ 39...

Janë gati 10 mijë individë ( 9,913) që kanë deklaruar të ardhura vjetore më shumë se 2 milionë lekë për vitin 2020. Të dhënat bëhen...

Fiskalizimi/ Ibrahimaj: Jemi sa më afër nevojave të biznesit, ju inkurajoj...

Drejtoresha e Përgjithshme e Tatimeve, Delina Ibrahimaj dhe drejtues të tjerë të lartë, morën pjesë ditën e sotme në Forumin e Biznesit me temë...

DPT njofton për shtyrjen e afatit të deklarimit dhe pagesës së...

Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve njofton të gjithë individët rezidentë dhe jorezidentë në Republikën e Shqipërisë, të cilët janë deklarues të Deklaratës Individuale Vjetore...

Brisida Shehaj ftesë socialistëve: Bashkohuni me mua dhe LSI-në, unë jam...

Ish-drejtoresha e PS-së, Brisida Shehu, e cila tashmë i është bashkuar LSI-së dhe kandidon e fundit në listët e Tiranës, iu ka bërë thirrje...

Fiskalizimi, ecuria e procesit dhe shifrat e deritanishme/ Rritet numri i...

Nëpërmjet një njoftimi në faqen zyrtare Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve ka informuar mbi disa të dhëna në kuadër të zbatimit të procesit të...
SiteLock