Home Tags Taksa

Tag: taksa

Qeveria e re e Argjentinës rrit taksat e eksportit për fermerët...

Qeveria e Argjentinës do të përballet me borxh të konsiderueshëm në vitin 2020, fermerët kishin pritur një rritje të taksave të eksportit siç janë...

Trump: SHBA dhe Kina shumë afër arritjes së marrëveshjes tregtare

Kina dhe Shtetet e Bashkuara janë duke komunikuar shumë ngushtë në çështjet për tregti, kanë thënë zyrtarët në Pekin dhe Uashington, vetëm disa ditë...

Përfitimet e Maqedonisë së Veriut nga taksa 100 për qind

Kompanitë nga Maqedonia e Veriut kanë arritur të përfitojnë në masë të konsiderueshme nga taksa doganore 100 për qind, që Qeveria e Kosovës vendosi për importet...

Taksa dëmtoi rëndë bizneset e shqiptarëve në Luginë të Preshevës

Taksa 100 për qind, të cilën Qeveria e Kosovës u ka vënë të gjitha importeve nga Serbia dhe Bosnjë e Hercegovina, ka shuar apo...

SHBA-ja kërcënon me taksa prodhimet franceze

Shtetet e Bashkuara po përgatisin tarifa mbi eksportet franceze, në vlerë prej 2.4 miliardë dollarësh, si hakmarrje për taksat që u ka vënë Franca...

Taksa do të hiqet deri në fund të prillit, më pas...

Shqiptarët po funksionojnë sipas sistemit të aktit final, po planifikojnë veprime të reja dhe deri në fund të prillit do ta heqin taksën dhe...
SiteLock