Home Tags Taksa

Tag: taksa

“100 dështimet e Ramës në 8 vjet”/ Basha citon FMN: Taksa...

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha është ndaluar sërish te ato që i quan “100 dështimet e Ramës në 8 vjet”. Në një postim në...

‘Taksat, karburanti, punësimi…’ / Basha shpjegon me hollësi Programin: Zbardhen risitë...

Kryetari i PD, Lulzim Basha ka vijuar turin e takimeve për të ndarë me grupet e interesit programin e tij qeverisës “Shqipëria fiton”. Në...

Ahmetaj: Taksa 0 për bizneset e vogla dhe progresiv, themeli i...

Ministri i Rindërtimit, Arben Ahmetaj ka sulmuar nga Kuvendi programin elektoral të PD duke e krahasuar me Suden e firmave piramidale. Ahmetaj thotë se me...

“Shumica e farmacistëve kanë taksa 0″/ Beqja për planin e Shëndetësisë...

Deputeti i PS-së, Ilir Beqja ka hedhur akuza ndaj kryedemokratit Basha lidhur me deklaratat e këtij të fundit mbi mafian e produkteve farmaceutike. Deputeti socialist...

Kursi i këmbimit/ Forcohen ndjeshëm Paundi dhe Dollari ndërsa Euro nuk...

Monedha europiane vijon edhe sot të ruaj vlera konstante sikurse edhe ditën e hënë duke u blerë sërish me 123.3 lekë dhe duke u...

Lezhë/ Denaj për fiskalizimin: Në fund të 2021, vetëm faturë elektronike

Në fund të vitit 2021 do të ketë vetëm faturë elektronike. Këtë e bëri me dije Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj, gjatë...

Donald Trump largohet nga Shtëpia e Bardhë: Në një lloj forme,...

Donald Trump së bashku me bashkëshorten e tij Melania Trump, është larguar ditën e sotme nga Shtëpia e Bardhë për t’i lënë vendin presidentit,...

2020, rekord sekuestrosh nga Tatimet/ 31,800 barra hipotekore dhe siguruese bizneseve...

Viti 2020 ka shënuar një shifër record biznesesh të cilave u janë vënë nën sekuestro pasuritë nga ana e Administratës Tatimore për shkak të...

A e ka paguar taksën tek “Rruga e Kombit”, ja çfarë...

Presidentja në detyrë e Kosovës, Vjosa Osmani ka folur lidhur me traun e Rrugës së Kombit”, ku ka qenë shumë kritike. Në një intervistë...

Pandemia, 464 mln euro taksa të munguara/ Në vetëm 11 muaj,...

Nga “Scan Intelligence Unit” Shifat më të fundit të qeverisë për performancën fiskale, tregojnë se, të ardhurat totale për 11-mujorin e vitit 2020 u realizuan...
SiteLock