Home Tags Taksa

Tag: taksa

Ligjvënësit do të marrin deklaratat tatimore të ish-presidentit Trump

Ish-presidenti Donald Trump pësoi një humbje të dyfishtë të premten, pasi Departamenti i Drejtësisë i hapi rrugën publikimit të deklarimit të taksave si dhe...

Mblidhen më shumë taksa mjedisore – Vlera në vitin 2019 arriti...

INSTAT ka publikuar së fundmi të dhënat për tasksat e mjedisit në Shqipëri për vitin 2019. Të ardhurat nga këto taksa arritën në vlerën...

Raporti shokues: Njerëzit më të pasur në botë paguajnë më pak...

Disa të dhëna shokuese janë publikuar në një faqe online të cilat tregojnë se sa pak taksa paguajnë miliarderët kryesorë në Shtetet e Bashkuara...

BE detyron ndërmarrjet e mëdha shumëkombëshe të bëjnë publike taksat /...

BE ka rënë dakord se do të detyrojë ndërmarrjet e mëdha shumëkombëshe të botojnë një ndarje të taksës që ata paguajnë në secilin prej...

Kryeministri i Italisë bën veprimin që s’pritej, ja si do ta...

Mario Draghi ka hequr dorë nga paga e tij prej 115,000 euro si kryeministër i Italisë ndërsa përpiqet ta ringrejë vendin nga një krizë...

Basha: Do ulim 500 mln euro taksat. Shqiptarëve do u japim...

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka treguar koston e premtimeve të tij për uljen e taksave dhe ndihmën që premton të japë për...

Biznesi i vogël në krizë, shteti rrit taksat

Nga Xhevahir Gradica Në kulmin e mbijetesës së aktiviteteve tregtare dhe prodhuese me kapacitete të vogla, shteti shton taksën. Ndryshe nga çfarë deklarohet lidhur me...

Basha: Taksa progresive varfëroi shtresën e mesme, gjysma ulën konsumin

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha përmes një “Instastory” ka publikuar një ndër 100 dështimet sipas tij të qeverisë Rama. Teksa na ndajnë 33 ditë...

Zgjedhjet parlamentare 2021, më të shtrenjtat në histori

“Zgjedhjet parlamentare 2021 do të rankohen si më të shtrenjtat në historinë e Shqipërisë. Nëse proceset e tjera zgjedhore i kanë kushtuar buxhetit të...

Cilat janë 5 vendet me taksat më të larta për beqarët?...

Nëse do të mund të jetonit kudo në botë, nuk do të donit të dinit taksat e mundshme të të ardhurave para se të...
SiteLock