Sunday, April 2, 2023
Home Tags Sulm terrorist

Tag: sulm terrorist

Sulmi me thikë te xhamia e Kavajës, reagon imami Ahmed Kalaja:...

Imami Ahmed Kalaja ka reaguar pas sulmit me thikë në xhaminë tek “Rruga e Kavajës. Ai ka qetësuar besimtarët myslimanë dhe tha se xhamia...

Gjykata gjermane jep dënimin: 7 vjet burg për planifkuesin e sulmit...

Sipas hetimeve, personi në fjalë kishte planifikuar vrasje dhe sulme terroriste në Gjermani dhe Shqipëri me një qelulë terroriste të bashkatdhetarëve të tij taxhikë. Një...

​Bilanci i sulmit terrorist në Bagdad, 11 të vrarë

Në Bagdad të Irakut, 11 persona humbën jetën si pasojë e një sulmi të kryer nga organizata terroriste DAESH. Media lokale irakiane raportoi se pesë...

U vra gjatë sulmit terrorist, 21-vjeçari shqiptar që mbeti viktimë në...

Janë zbuluar detaje rreth shqiptarit që mbeti i vdekur gjatë sulmit terrorist në Vjenë. Sipas “Daily Mail”, që i referohet mediave austriake, viktima është...

Sulmi terrorist në Vjenë, Klodiana Lala zbulon detajet/ A ka hyrë...

Shqipëria ka çuar në portokalli nivelin e saj të sigurisë, një ditë pas sulmeve terroriste në Austri. Kështu ka pohuar gazetarja Klodiana Lala e...

Ermelinda Meksi, ish-ministre dhe zyrtare e OSBE-së në Vjenë: Si e...

Ish-ministrja socialiste e Ekonomise dhe Integrimit, Ermelinda Meksi tregon perjetimin e forte qe ka ndjere ne momentin e sulmit te terroristeve ne emer te...

Pas Kujtim Fejzullahut, një tjetër i ri me prejardhje nga Kosova...

Pas natës së terrorit që ndodhi mbrëmë në Vjenë të Austrisë, autoritetet austriake kanë deklaruar se numri i personave që kanë vdekur deri më...

Deutsche Welle: Atentatori i vrarë në Vjenë me “rrënjë shqiptare”

Në Vjenë janë kryer disa sulme të tmerrshme terroriste, që si pasojë kanë pasur shumë të vrarë dhe të plagosur. Dyshohet se atentatori i...

Një ndër autorët e sulmit terrorist me origjinë shqiptare, Dritan Zagani:...

Ish-shefi i anti-drogës në Fier Dritan Zagani ka dalë me një reagim të fortë në rrjetet sociale pas lajmit se një ndër terroristët e...

Sulmi në Vjenë: Mbyllet përkohësisht ambasada austriake në New Delhi

Ambasada Austriake në New Delhi do të jetë e mbyllur për publikun deri më 11 nëntor pas sulmit në Vjenë, tha ambasada në një...
SiteLock