Home Tags Stuhi

Tag: stuhi

Berat/ Po montonte panelin diellor, era rrëzon 26-vjeçarin nga çatia, në...

Stuhia e fortë e erës që vijon ende në qytetin e Kuçovës, ka regjistruar 2 ngjarje të rënda aksidentale. Një djalë 26-vjeç, i cili...

Stuhi, përmbytje, erë e fortë! Alarm për tornado në Ballkan, rrezik...

Severe Weather, agjencia ndërkombëtare meteorologjike ka parashikuar ndryshim të fortë të motit në rajon duke paralajmëruar erëra të forta,  shira të rrëmbyeshëm, breshër, përmbytje e...

Reshje të shumta në Kinë, të paktën 16 viktima

Kina po përballet me përmbytje të jashtëzakonshme. 16 persona kanë humbur jetën në metro të qytetit Zhengzhou, në pjesën qendrore të vendit dhe gati 200...

“Duket si fundi i botës”/ Ky shtet goditet nga një dukuri...

Stuhia më e rëndë e rërës në një dekadë, kështu e ka quajtur zyra e motit nga ajo çfarë po ndodh në kryeqytetin kinez....

Stuhi e fortë godet Stambollin, pemë të thyera e çati të...

Stambolli është goditur nga një stuhi e fortë në orët e para të mëngjesit të së martës. Mediat vendase bëjnë me dije se në...

“Bisha nga Baltiku” godet Britaninë

Stuhia e ardhur nga Baltiku dhe Skandinavia ka goditur Britaninë e Madhe me temperatura nën zëro, erë të fuqishme, reshje dëbore dhe shiu. Autoritetet meteorologjike...

Stuhia e dëborës godet autostradën japoneze, përplasen 134 automjete

Të paktën 134 automjete u përfshinë në një aksident në Japoni të martën, kur një stuhi dëbore goditi një pjesë të autostradës. Për pasojë,...

“Stuhia ‘Filomena’ ka goditur vendin tonë”, meteorologu Hakil Osmani parashikon si...

Që prej ditës së djeshme Shqipëria është prekur nga një ulje e ndjeshme e temperaturave. Meteorologu Hakil Osmani bën të ditur nga Meteoalb se...

Stuhia ”Filomena” shkaktoi 1,4 miliardë euro dëme në Madrid

“Filomena”, stuhia më e rëndë e dimrit në Spanjë në dekada, shkaktoi afërsisht 1.4 miliardë euro (1.7 miliard dollarë) dëme në kryeqytetin Madrid, sipas...

Kapiteni i Portit të Durrësit Taulant Allkaj flet për situatën e...

Kapiteni i Portit të Durrësit Taulant Allkaj ka bërë me dije se në situatën e jashtëzakonëshme meteodetare të krijuar nga koha e vështirë, të...
SiteLock