Monday, August 15, 2022
Home Tags Sport

Tag: sport

Vrioni dhe Veseli: Jemi skuadër e fortë, luajmë vetëm për vendin...

Giacomo Vrioni dhe Frederic Veseli janë dy lojtarët e radhës të Kombëtares që kanë dalë ditën e sotme në konferencë për media, ku kanë...

Bushi për talentët e së ardhmes: Fokusi në Angli, ka shumë...

Shpresat luajnë në qershor dy ndeshjet e fundit të eliminatoreve të Euro 2023. Skuadra e Bushit ndeshet me Anglinë dhe Kosovën. Nuk ka asnjë...

Ministrja Kushi: Së shpejti një protokoll bashkëpunimi me Italinë në fushën...

Gjatë vizitës në Shqipëri, Nënsekretarja Italiane e Shtetit për Sportin znj. Valentina Vezzali u prit nga Ministrja e Arsimit dhe Sportit znj. Evis Kushi. “Një...

Përplasjet e dhunshme, 9 policë dhe 4 tifozë përfundojnë në spital,...

Natë e vështirë në Tiranë. 24 orë para festës së finales së shumëpritur në ‘Air Albania’ mes Romës dhe Feyenoord, ka pasur incidente dhe...

Feyenoord skuadra e parë që zbarkon në Rinas: Arritëm në të...

Feyenoord është klubi i parë që ka mbërritur në Tiranë për finalen e Conference League. Holandezët do të sfidojnë të mërkurën në orën 21:00,...

Armando Duka: Stadiumi është xhevahir, bëj tifo për Romën dhe Kumbullën

Trofeu i UEFA Conference League ka mbërritur në Tiranë dhe emocioni i shqiptarëve rritet, ndërkohë që Federata Shqiptare e Futbolli po përgatitet për organizimin...

Milano nuk fle gjumë, ‘djalli’ nuk ndal festimet! Sot parada me...

Mungonte prej 11 vitesh dhe nuk kishte si mos të ndizte Milanon edhe pse titulli i fituar në hapin e fundit kishte për rival...

Neuer zgjat kontratën, do të mbrojë portën e Bayernit deri në...

Manuel Neuer mund të jetë 36 vjeç, por ai është ende në krye, siç e ka dëshmuar sezoni i tij i shkëlqyer. Kështu që tifozët...

Interi favorit, Teo Hernandez “thumbon” zikaltërit: Ku janë specialistët e titullit?!

Pesë në gola dhe gjashtë asiste në kampionat janë një kontribut pozitiv për një nga shtyllat e Milanit. Teo Hernandez po shijon gëzimin e...

Bajrami dhe Asllani drejt Napolit? Reagon Presidenti i Empolit

Nedim Bajrami dhe Kristjan Asllani janë ndër më të talentuar tek Empoli. Dy lojtarët e kombëtares shqiptare kanë bërë shumë mirë në sezonin e...
SiteLock