Sunday, November 27, 2022
Home Tags Spitalle

Tag: spitalle

Tenderi i Spitallës, i mbështetur nga BERZH-i, çmim konkurrues për energjinë...

Komunikata për shtyp e Bankës Evropiane për Rindertim dhe Zhvillim (BERZH), 30 mars 2021 • Me një ofertë prej 29,89 € për MWh, “Voltalia” fiton...

Finalizohet ankandi për parkun fotovoltaik të Spitallës me kapacitet prej 100...

Finalizohet ankandi për ndërtimin e parkut fotovoltaik të Spitallës, një park me kapacitet prej 100 Megavatësh i cili do të ngrihet në një sipërfaqe...

VIDEO/ Shembet 5-katëshi ne Spitallë, pluhuri pushton lagjen

Nga Xhevahir Gradica Shembja e pallatit 5- katësh ë Spitallë të Durrësit është shoqëruar me kaos për banorët e lagjes 15. Mjetet e rënda kanë...

FOTO/ Xhaferraj harron Covid-in në mbledhjen me banorët e Spitallës: Shpresa...

Kreu i PD-së në Durrës, Ferdinand Xhaferraj, ka zhvilluar një mbledhje me banorët e Spitallës, ku shprehet se gjendja e vendit është e mjerueshme...

Qendra shëndetësore në Spitallë të Durrësit si magazinë e mykur

Nga Xhevahir Gradica Qendra shëndetësore e Spitallës në Durrës është lënë në ato kushte si dhe para 30 vitesh. Edhe pse popullësia e lagjes 15...

Ferdinand Xhaferraj takim me strukturat e PD në Spitallë: Të punosh...

Kreu i Partisë Demokratike, Ferdinand Xhaferraj ka zhvilluar mbrëmjen e djeshme një takim me strukturat e Partisë Demokratike në Spitallë. Xhaferraj shkruan në Facebook...

Kryeministri Rama publikon projektin për zonën e ish-kënetës së Durrësit: Një...

Kryeministri Edi Rama bën të ditur se ka nisur procesi i garës ndërkombëtare për Parkun e Ri Fotovoltaik të Spitallës, në zonën e ish-kënetës...

Durrës/ Rehabilitohen ujëmbledhësit e Arapajt dhe Spitallës

Bashkia Durrës bën të ditur se do të rehabilitojë dy ujëmbledhës në territorin e saj, atë të Arapajt dhe Spitallës. Këto investime do të...

Tiranë-Durrës/ Më 16 nëntor 2020, ankand për park fotovoltaik në Spitallë

Më 10 nëntor 2020, gjatë prezantimit të buxhetit dhe prioriteteve të institucionit që ajo drejton për vitin 2021, Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda...

Durrës/ Aksident në Spitallë, makinat përplasen “kokë më kokë”, nuk ka...

Një aksident ka ndodhur pak minuta më parë në zonën e Spitallës në Durrës. Dy makinat janë përplasur me njëra tjetrën por fatmirësisht nuk...
SiteLock