Sunday, December 4, 2022
Home Tags Spitalet

Tag: spitalet

Franca nuk gjen qetësinë nga COVID-19, shefi i federatës së spitaleve...

Kreu i federatës së spitaleve të Francës bëri thirrje të premten për një bllokim të ri mbarëkombëtar për të frenuar përhapjen e infeksioneve nga...

Mbretëria e Bashkuar, e vërteta për numrat e vdekjeve mbi mesataren

  Më shumë se 100,000 njerëz kanë vdekur, brenda 28 ditëve nga testimi pozitiv për COVID-19. Por ky total zyrtar i qeverisë është vetëm një...

Situata në spitalet e COVID, gazetari zbardh detajet: Urgjenca në Sanatorium...

Në Sanatorium situata duket më e rënduar krahasuar me dy strukturat e tjera të vëna në dispozicion të të sëmurëve me koronavirus. Kështu ka deklaraur...

Çfarë po i shkakton vetëvrasjet në spitalet Covid? Mjeku anestezist zbulon...

Mjeku anestezist Arjan Panajoti tha se faji i vetëvrasjeve në spitalet Covid mbetet deri diku tek problemet menaxheriale në sistemin shëndetësor. Në një bisedë me...

“Spitalet në kolaps”/ Ish-ministri lëshon thirrjen emergjente: Fillojeni këtë trajtim në...

Numri i rasteve të infektuar sa vjen dhe rritet me ritme të shpejta, po ashtu edhe rastet që kanë humbur jetën. Me një thirrje...

Epidemiologu Alimehmeti nxjerr prapaskenat nga spitalet: Maska nuk mbron në ambientet...

Epidemiologu Ilir Alimehmeti shprehet se vaksina e gripit është shumë e rëndësishme në momentin në të cilin ndodhemi pasi e ul riskun e infektimit...
SiteLock