Sunday, December 4, 2022
Home Tags Spanja

Tag: spanja

Spanja, “tiki-taka” dhe 7 gola për të larguar “mallkimin” dhe për...

Përfaqësuesja spanjolle “shkatërroi” Kosta Rika-n me rezultatin e thellë 7-0 në ndeshjen e parë të Grupit E. Kështu, Spanja largon “mallkimin” e ndeshjeve të para,...

Spanja fiton ndaj Kosovës

Nëse Shqipëria kishte përballë një nga skuadrat më të dobëta në botë, Kosova u ndesh me Spanjën, një nga skuadrat më të mira në...

Italia në finalen e EURO 2020, reagimet e pas sfidës! Mancini...

Italia më pak spektakolare e turneut siguroi kalimin për në finalen e Euro 2020. Të kaltrit arritën finalen e katërt të një kampionati evropian...

Spanja është shteti i parë europian që kalon 1 milion të...

Spanja është vendi i parë në Europë që kalon shifrën e një milion të infektuarve nga pandemia që shkakton COVID-19. Një renditje ku asnjë...

Carvajal lëndon gjurin, pritet t’i mungojë gjatë Real Madridit

Real Madridi ka marrë një lajm të keq nga infermieria e klubit, pasi Dani Carvajal ka pësuar një dëmtim në ligamentin e njohur si...

Pandemia: Rriten infeksionet dhe vdekjet në SHBA e Spanjë

Shteti i New York regjistroi 7.195 infeksione të reja nga virusi Corona në 24 orët e kaluara, duke e çuar totalin në mbi 59.500,...

Bilanc tragjik në Spanjë/ 832 viktima brenda 24 orëve nga...

Ditën e sotme Spanja ka raportuar 832 vdekje nga Covid-19 brenda 24 orëve duke e çuar numrin total të të vdekurve në të gjithë...

Bilanc tragjik në Spanjë, 769 viktima në 24 orët e fundit

Vijon bilanci dramatik për Spanjën. Autoritetet spanjolle raportuan se në 24 orët e fundit 769 persona kanë humbur jetën nga koronavirusi, dhe si rezultat, numri...

Spanja ratifikoi Protokollin për anëtarësim të Maqedonisë së Veriut në NATO

Para disa minutave ka ndodhur momenti i shumëpritur historik për Maqedoninë dhe senati spanjoll ka ratifikuar Protokollin për anëtarësimin tonë në NATO. Edhe pse ka...

Shkelën rregullat e Schengen, deportohen 26 shqiptarë nga Spanja

Deportohen nga Spanja 26 shtetas shqiptarë që kishin shkelur rregullat e qëndrimit në hapësirën Schengen apo që kishin kërkuar azil. Policia Kufitare e Rinasit, gjatë...
SiteLock