Friday, December 9, 2022
Home Tags Solidariteti

Tag: solidariteti

A do ta vrasë katastrofa Corona urrejtjen?

Atë mëngjes kryeqyteti i Kroacisë, Zagrebi ishte goditur nga tërmeti. Sarajevasit iu bashkuan shpejt beogradasve në mbështetjen e tyre. Duartrokitjet u pritën mirë në Kroaci...

Tërmeti dhe solidariteti!

Nga Afrim Ramadani Tragjedia ndodhi, tërmeti ishte vrastar! E marta e 26 Nëntorit mbeti e zezë, e zezë si korbi! Të gjithë u zgjuam të trishtuar!...

Dy futbollistët e kombëtares vizitojnë në spital 10-vjeçarin e lënduar nga...

Dy futbollistët e Kombëtares Bekim Balaj dhe Odise Roshi kanë vizituar në spital një vogëlush 10-vjeçar i cili ka mbetur i lënduar nga tërmeti...

Prefekti i Durrësit takim me përfaqësues të Kishës së Jezu Krishtit...

Prefekti i Qarkut Durrës, z.Roland Nasto ka pritur ditën e sotme në një takim përfaqësues të Kishës së Jezu Krishtit e Shenjtoreve të Ditëve të Mëvonshme,...

Rama e nis fjalën në Kuvend me tërmetin: Thumana e nesërme...

Fjalën e tij në Kuvend, kryeministri Edi Rama e nisi me një falenderim për kabinetin e tij qeveritar për mënyrën se si kanë përballuar...

Balla vizitë në Emiratet e Bashkuara Arabe: Falenderim Princit të Kurorës...

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ishte i ftuar gjatë ditës së sotme në kryeqytetin e Emirateve të Bashkuara Arabe Abu...

Rama mirënjohje për Von Der Leyen dhe liderat e BE/ Mbajtja...

Kryeministri Edi Rama ka shprehur mirënjohje për presidenten Von Der Leyen dhe liderëve të vendeve anëtare të BE për mesazhin e fortë të solidaritetit...

Solidarizimi pas tërmetit/ Austria dhuron 600 mijë € për rindërtimin e...

Thirrjes për ndihmë në këto momente të vështira që po kalon vendi ynë pas tërmetit shkatërrimtar, i është përgjigjur edhe Republika e Austrisë, e...

Rudina Hajdari jep mesazhin prekës dhe ka një thirrje të fortë...

Deputetja Rudina Hajdari ka përkujtuar 107-vjetorin e Pavarësisë së Shqipërisë, përmes një postimi në “Facebook”, ku shkruan se ky përvjetor i gjeti vendin tonë...
SiteLock