Tuesday, December 6, 2022
Home Tags Skoci

Tag: skoci

“Na shpëto Roberto”, tifozët skocezë thirrje Italisë: S’i durojmë dot 55...

Tifozët skocezë i bëjnë thirrje Italisë që të mundë Anglinë në finalen e Euro 2020. Një nga gazetat e mëdha të vendit, që njihet për...

Skoci/ Dy shqiptarëve u kapet shtëpia e barit, vlera 9.5 mln...

Krahas Anglisë grupet kriminale shqiptare, e kanë shtrirë kultivimin e kanabisit nëpër shtëpi edhe në Skoci. Sipas të përditshmes The Sun, publikimi për Skocinë, të...

Sazan Guri tregon zbulimin e radhës: Britania, Roma dhe Skocia, u...

Ambjentalisti Sazan Guri ka njoftuar se ka bërë një zbulim të ri. Sipas tij “Britania, Roma dhe Skocia, u krijuan nga banorët e Butrintit!” Edhe pse...

Kryeministrja skoceze poshtëron Donald Trump: Nuk presim njerëz për të luajtur...

Kryeministrja e Skocisë Nicola Sturgeon poshtëron Trump në një konferencë shtypi dje. Sturgeon deklaroi se refuzon ta lejojë Presidentin amerikan në ikje, të hynte...

Ky shtet po kërkon çobanë, paga mujore mbi 2000 euro

Ishulli i mrekullueshëm i Skocisë, North Ronalsdej ofron një rast interesant për punë. Puna ofrohet për barinj të interesuar për ruajtjen e një lloji të...

Vendi i parë në botë që jep të gjitha produktet sanitare...

Skocia, pritet të bëhet vendi i parë në botë ku të gjitha produktet sanitare do të jenë falas. Vendimi u miratua në Parlamentin skocez, ku...
SiteLock