Thursday, December 8, 2022
Home Tags Skender s kapiti

Tag: skender s kapiti

Vjosa Osmani, kandidaturë konsensuale dhe e merituar për postin e...

Nga Skënder Sadri KAPITI Zgjedhja e kandidaturës së Pesidentit nga Parlamenti me votim nga deputetët e tij , dhe kryesisht prej forcave politike fituese të zgjedhjeve...

Albin Kurti, Kosova dhe Shqipëria

Nga Skënder Sadri KAPITI Fitoren e Albin Kurtit në Kosovë nuk e dëshironte PAN dhe as mafiooligarkia korruptive në Kosovë , por as politika në tërësi as...

Për shqiptarët e Kosovës, Shqipëria e shenjtë dhe Amë, por jo...

Nga Skënder Sadri KAPITI          E kam sqaruar shumë herë dhe me shumë fakte e argumente politiken , jo vetëm atë por edhe shqiptarët e Kosovës, gazetarë,...

Kosova i dha “leksion” botës më të madhe, asaj sportive

Nga Skënder Sadri KAPITI Populli shqiptar i Kosovës,populli më heroik në Europë i cili për mbi 100 vite sfidoi , qëndroi dhe përballoi genocidin sllavo-serb; populli i...

Shqiptarët e Kosovës, populli më pro anglo-amerikan në botë

Nga Skënder Sadri KAPITI  Për Kosovën  dhe për shqiptarët e Kosovës, për ta marrëdhëniet shqiptaro-angloamerikane janë jetike. Aleanca anglo-amerikane është aleanca strategjike më e forta dhe...

Kundër politikës anti-Kosovë të Tiranës

Nga Skënder Sadri KAPITI Shqipëria ka pak politikanë  patriotë dhe asnjë  medie nacionaliste Patriotët dhe nacionalistët në Shqipëri kurrë nuk patën shansin që të jenë në...

Shefi i NATO-s “sqaron” turkofobët shqiptarë

Nga Skënder Sadri KAPITI Në shumë media të mëdha  lexova një lajm me titull: “Turqia ka rol kyç në sigurinë e Europës”. Duke u nisur...
SiteLock