Wednesday, December 7, 2022
Home Tags Skender kapiti

Tag: skender kapiti

Beteja e Lulzim Bashës ishte për demokracinë, integrimin dhe për ta...

Nga Skënder Kapiti Tranzicioni politik i këtyre 30 viteve  është një dështim i madh dhe i paparashikueshëm, sepse Shqipërinë e kapi dhe e mbërtheu korrupsioni...

Xhafer Deva, hero i madh

Nga Skënder Kapit Kush është krim më i madh, ai për të cilin e akuzojnë Xhaferr Devën komunistët shqiptarë për të ashtuquajturën masakër të 4...

Kuvendi i “Rithemelimit” rikthyes e regresiv i elitës së vjetër politike...

Nga Skënder Kapiti Ky fraksion politik i këtij kuvendi  rithemelimi i shërben Partisë  Demokratike, sepse: është veprim vetëpërjashtimor i elitës së vjetër politike të Partisë...

Me Luftën në Ukrainë, a e mësuan mirë BE dhe shqiptarët...

Nga Skënder Sadri KAPITI Ukraina, ky shtet demokratik i cili aspiron në antarësimin në BE dhe në NATO, dhe këto janë arsyet kryesore që e...

Luan Hoti, kandidati i Partisë Demokratike për Kryetar Bashkie në Durrës...

  Nga Skënder Kapiti Prezantohet zyrtarisht para strukturave të Partisë Demokratike në Durrës, kandidati për kreun e Bashkisë së Durrësit nga dy nënkryetarët Grida Duma dhe...

Pas non gratës amerikane për Berishën dhe prej superskandaleve të...

Nga Skënder Kapiti Janë të destinuara që të dështojnë përpjekjet dëshpëruese mediatike dhe mashtrimpublike të kualicionit të trinomit të korrupsionit Rama-Meta-Berisha kundër  SHBA-ve dhe Bashës. Po...

“Non grata” amerikane është për Berishën dhe jo për PD-...

Nga Skënder Kapiti Nuk mbrohet Berisha me terminologjinë tashmë si lider “historik”. Berisha si ish lider i PD-së, ajo si historike me të mirat e...

A e dinë në Shqipëri se: Të kesh marrëdhënie vëllazërore me...

Nga Skënder S. Kapiti Të kesh marrëdhënie vëllazërore me Vuçiçin dhe ta admirosh Bregoviçin është sikur në Izrael të admiriohet Gebelsi. Ku ndryshon Gebelsi, shefi...

Skënder Kapiti: Socialkomunistët shqiptarë si gjithmonë grushtbashkuar me Serbinë

Nga Skënder S. Kapiti Komunizmi, kjo fatkeqësi e madhe kombëtare. E keqja e madhe në Shqipëri dhe për Shqipërinë e për Kosovën kanë qenë e...

Shqiptarët janë krenar me Albin Kurtin e me Vjosa Osmanin

Nga Skënder Kapiti Kombi shqiptar krenohet  për faktin se sot në Kosovë në krye të punëve të shtetit janë  këta  dy burrështetas të vërtetë,  dhe si më të merituarit...
SiteLock