Thursday, December 1, 2022
Home Tags Skena

Tag: skena

Vepra e “Makbeth” e Shekspirit, vihet në skenë tek vila e...

“Makbeth” nga William Shakespeare vjen premierë me regji nga Enton Kaca në Tiranë. Vendi ku do të zhvillohet shfaqja për publikun është në vilën...

“Lamtumirë usta”, Rama fjalë prekëse për Pirro Manin: Pa të, kultura...

Kryeministri Edi Rama shkruan një mesazh ngushëllimi për ndarjen nga jeta të regjisorit të madh Pirro Mani. “Lamtumirë usta! Pirro Mani ishte ustai i madh i...

Brazil/ Shembet skena gjatë shfaqjes teatrale, lëndohen gjashtë persona

Një grup i valltarëve entuziast kanë pësuar lëndime trupore, kurse u shemb skena dhe masa përfundoi nën dërrasa. Ngjarja ka ndodhur gjatë një shfaqje në...
SiteLock