Tuesday, December 6, 2022
Home Tags Sizmologu

Tag: sizmologu

Sizmiologu: Tërmeti i tanishëm është thjesht paslëkundje. S’ka arsye për panik

Sizmologu Llambro Duni qetësoi shqiptarët duke thënë për Ora News se tërmeti i mbrëmjes të së shtunës ishte paslëkundje dhe s’ka arsye për panik. “Bëhet...

“Deri tani janë regjistruar 1879 tërmete”, Stacioni në Linzë mat lëkundjet...

Aplikacionet e tërmetit janë trendi i momentit dhe kryesisht të rinjtë e kanë instaluar në celularin e tyre, por si arrijnë sizmologët që t’i...

Sizmologu Llambro Duni tregon kur është vërejtur qetësimi i lëkundjeve pas...

I ftuar në emisionin  ‘Open’, sizmologu Llambro Duni tha se vëmë re një qetësim të pasgoditjeve dhe nga e shtuna pritej të qetësohet situata...

Sizmologu: Mos u trembni nga pasgoditjet, janë mëse normale

“Pas goditjes me magnitudë 6.3 të shkallës rihter, do të ketë të tjera lëkundje që do të pasohen. Njerëzit duhet të mësohen me faktin...
SiteLock