Home Tags Sistemi zgjedhor

Tag: sistemi zgjedhor

Denar Biba për ndryshimet në sistemin zgjedhor: Nuk duhet të nisemi...

Opozita parlamentare është duke ushtruar presion ndaj mazhorancës, për ndryshime në Sistemin Zgjedhor, për të bërë të mundur konvertimin nga listat e mbyllura në...

Referendum për sistemin zgjedhor, KQZ rrëzon kërkesën e 12 përfaqësuesve të...

KQZ rrëzon kërkesën e referendumit për të ndryshuar sistemin zgjedhor dhe listat e hapura. Në mbledhjen e sotme, KQZ rrëzoi kërkoi e 12 nismëtarëve...

Basha propozon reformë radikale të sistemit zgjedhor: Parlament me dy dhoma!...

Kryedemokrati Lulzim Basha ka propozuar ndryshime radikale për reformimin e sistemit zgjedhor. Basha i është rikthyer kërkesës së tij për qeveri kujdestare 100 ditë...

Zbardhen propozimet e grupit parlamentar demokrat, ja katër alternativat për ndryshimin...

Grupi parlamentar demokrat ka propozuar katër alternativa për ndryshimin e sistemit zgjedhor në Shqipëri. “Në zbatim të metodologjisë për Reformën Zgjedhore dhe në përputhje me...

Zbulohen propozimet e opozitës në tryezën për Reformën Zgjedhore

“Ndarje e shtetit nga partia”,  propozimet e opozitës për reformën zgjedhore,  vendosen prioritetet: masa kundër shitblerjes së votës, ndarja e politikës nga krimi, përdorimi...

Myslim Murrizi sfidon PD-PS, projektligj në Kuvend për ndryshimin e sistemit...

Ndërsa përfaqësues të Partisë Socialiste, Partisë Demokratike dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim kanë nisur dialogun për realizimin e reformës zgjedhore, tashmë kusht për çeljen...

PD-LSI si zjarrfikës kundër opozitarizmit

Nga Andi Bushati Historia po përsëritet tragjikisht, e njëjtë si pothuajse një vit më parë. Të gjithë atyre që janë ngritur sot për të kërkuar...

Reforma zgjedhore/ Ralf Gjoni: Kryefjala jonë mbetet ndryshimi i sistemit zgjedhor

Deputeti Ralf Gjoni ka komentuar vendimin e opozitës, për t’u ulur në një tryezë të përbashkët me qeverinë.Gjoni ngriti pikëpyetje mbi kthesën e bërë...

Ndryshimi i sistemit zgjedhor/ Rudina Hajdari: Jam surprizuar, kam patur një...

Ditën e sotme përfaqësues të nismës ‘Thurje’ të shoqëruar nga deputetët e opozitës së re, Rudina Hajdari dhe Ralf Gjoni kanë depozituar sot në...

Genc Pollo tregon arsyen pse reforma nuk zgjidh problemin kryesor në...

Ish- ministri dhe ish- deputeti demokrat Genc Pollo në rubrikën ‘Opinion’ në News 24 ka treguar se çfarë duhet të jetë prioritare për vitin...
SiteLock