Sunday, November 27, 2022
Home Tags Siriane

Tag: siriane

Korçë/ Ndërron jetë nga të ftohët i riu sirian në malin...

Detaje të reja nga vdekja e sirianit në malin e Moravës. Burime bëjnë me dije se 27- vjeçari mund të ketë ndërruar jetë rreth 3 ditë...

Po transportonte 12 sirianë me premtimin për t’i çuar drejt vendeve...

Policia e Vlorës në zbatim të planit për të “goditur” rastet e transportimit të paligjshme të emigrantëve për kalimin e kufirit, ka vënë në...

Pse nuk po kërkohet drejtësi për Kurdët, Sirianët e miliona që...

Nga Arbana Xharra Pse nuk po kërkohet drejtësi për Kurdët, Sirianët e miliona që po vdesin në Yemen- shumica e të cilëve janë mysliman? Kriza e...

Tentuan t’i iknin Policisë me makinë, por u përplasën me trotuarin,...

Në Pogradec policia ka ndaluar një makinë me 5 Sirianë. Makina e tyre  në përpjekje për ti ikur policisë është përplasur me bordurën. Makina...

Deputeti Halit Valteri: Qeveria t’i fusë sirianët në një kamp! Po...

Deputeti i opozitës së re, Halit Valteri ka vënë theksin për marrjen e masave sa i përket emigrantëve nga vendet e lindjes, pasi sipas...

Greqia vendos pajisje akustike që mund të shkaktojnë shurdhim kundër refugjatëve...

Autoritetet greke kanë vendosur dy pajisje elektronike që mund të lëshojnë valë të fuqishme zanore dhe t’i bëjnë njerëzit të shurdhër, për t’u përdorur...

25 sirianë në makinë, e pëson keq 37-vjeçari nga Tirana

Një 37 vjeçar është arrestuar nga policia ditën e sotme. Ai mësohet se po transportonte në mënyre ilegale, 25 shtetas sirianë. Njoftimi Specialistët për Hetimin e Trafiqeve...

Organizohet protestë përpara kryeministrisë, ja arsyeja

Përballë kryeministrisë po mbahet një protestë për fëmijët shqiptarë të braktisur në kampet e Sirisë.  Protestuesit i bëjnë thirrje qeverisë dhe për të rikthyer...

Arrestohen në flagrancë 12 sirianë të paligjshëm në Gjirokastër, policia në...

Policia dhe Drejtoria e kufirit Gjirokastër bën me dije se ka arrestuar 12 shtetas sirianë të moshës 20 deri 40 vjeç. Ata kanë hyrë në...

Arrestohen dy shkodranët në Fier, transportonin 5 sirianë që kishin hyrë...

Dy të rinj janë vënë në prangat e policisë për shkak se u kanë dhënë ndihmë disa të huajve për të kaluar ilegalisht kufirin...
SiteLock