Sunday, November 27, 2022
Home Tags Simptoma

Tag: simptoma

Ministria greke e Shëndetësisë: Rasti i 16-vjeçares nuk është hepatit akut

Në Spitalin e Përgjithshëm të Larisës ka rënë alarm për shkak të një vajze 16- vjeçare , e cila është shtruar për mjekim me simptoma të hepatitit. Sipas Protothema, simptomat e vajzës,...

Çfarë duhet të dini për variantin Delta dhe cilat janë 5...

Varianti Delta tashmë është përhapur në mbi 90 shtete të botës dhe OBSH-ja ka thënë se Delta po bëhet varianti dominues i koronavirusit në...

Helmimet në Deçan/ Ramush Haradinaj rrëfen eksperiencën e tij: Pata simptoma,...

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj deklaroi se ishte një nga personat e helmuar në Deçan të Kosovës. Ai tha se...

Mbi 1500 të helmuar në Deçan, vjen reagimi nga ambasada amerikane...

Ambasada amerikane në Prishtinë, ka reaguar për helmimet e qytetarëve në Komunën e Deçanit. Në një postim në Twitter ambasada e ShBA-së ka bërë...

Studimi i ri në SHBA: Rreth 25% e pacientëve me Covid-19...

Një studim i ri në Shtetet e Bashkuara zbulon se rreth 25 përqind e pacientëve me COVID-19 kanë përjetuan probleme të reja shëndetësore pas...

Misteri i “Covid të zgjatur”/ Një në tre persona vuan pasojat...

The Conversation Shumica e  personave që infektohen me COVID-19  kanë simptoma të zakonshme si ethe, kollë, probleme të frymëmarrjes dhe shërohen pas një ose dy...

Rama sjell nga Turqia mbi 300 mijë vaksina kineze? Brataj jep...

Ditën e sotme pritet që kryeministri Edi Rama të firmosë një marrëveshje me një kompani turke, që do të mundësojë sigurimin e vaksinave kineze...

Kontrolloni gishtat e këmbëve! Shfaqet një simptomë e pazakontë e Covid-19

Sëmundja Covid 19 ka efekte të shumta në trup. Sipas Institutit gjerman për Epidemiologjinë Robert Koch simptomat më të zakonshme përfshijnë ethe, këputje dhe...

Keni kaluar COVID-19? Mjeku Ilir Alimehmeti publikon studimin më të fundit...

Mjeku Ilir Alimehmeti ka dhënë një lajm të mirë për të gjithë ata që kanë kaluar koronavirusin. “Të gjithë jemi të qartë që një infeksion...

Cilat janë simptomat e lehta, të moderuara dhe të rënda

Disa njerëz që infektohen me Covid-19 përjetojnë një sëmundje të lehtë me pak simptoma ndërsa të tjerët mund të sëmuren rëndë. Ndërsa me siguri...
SiteLock