Sunday, April 2, 2023
Home Tags Shqiperia

Tag: shqiperia

Pa maska dhe pa pasaportë vaksinimi për të huajt, Shqipëria starton...

Nga 1 Maji Shqipëria nuk do të aplikojë asnjë masë shtrënguese si pasojë e koronavirusit. Vendimet e Komitetit të Ekspertëve për heqjen e te...

Reformat e integrimit në BE! Shqipëria, më dobët se Maqedonia e...

Pas Kosovës dhe Bosnjës, Shqipëria kishte përgatitjen më të dobët në lidhje me reformat, që duhet të përmbushen për tu integruar në Europë. Sipas një...

Bashkëpunimi kulturor mes Kosovës dhe Shqipërisë, ekspozita “After Party” në Prishtinë

Ekspozita “After Party”, me punët e artistëve Enkelejd Zonja dhe Vigan Nimani, kuruar nga Zef Paci u hap në galerinë e Ministrisë së Kulturës...

Drejtoresha për Ballkanin Perëndimor: Të bindur për suksesin e Shqipërisë në...

Drejtoresha për Ballkanin Perëndimor në Zyrën e Jashtme Federale Gjermane, Susanne Schütz uroi sot Shqipërinë për anëtarësimin në Këshillin e Sigurimit të OKB-së në...

BE, e qartë me kërkesën: Nxirrni para drejtësisë gjithë të korruptuarit,...

Në Ditën Ndërkombëtare kundër Korrupsionit, delegacioni i Bashkimit Europian në Tiranë ka dhënë një mesazh të fortë. BE ka kërkuar që të nxirren para...

Shtëpia e shqiptarit është e Zotit dhe e mikut

Nga Edi Rama Përpara se t'ju them ato që duhet të them, dua t’ju tregoj se, sipas Vital Voice (zërit jetik) në familjen time, gruas...

Eurobondi i Shqipërisë dhe “lufta” me kohën

Ekspertët mendojnë se rezultati i arritur nga Shqipëria me tregjet ndërkombëtare ishte i kënaqshëm për rrethanat. Megjithatë, nëse emetimi do të ishte kryer para...

Krasta: Faqezinjtë po udhëheqin Shqipërinë, nuk zhgënjehem!

Gazetari Adi Krasta, ka dhënë një intervistë për televizionin Koha në Kosovë, aty ku ka folur për disa çështje të ndryshme. Krasta u pyet...

Dita Botërore e HIV/AIDS, 1500 persona të infektuar në Shqipëri, vetëm...

1 dhjetori është Dita Botërore kundër SIDA-s, ku bota kujton ata që kanë humbur jetën nga sëmundja dhe vendos objektivat e luftës kundër saj....

“Hiqet” kufiri Shqipëri-Kosovë, këto janë të gjitha vendimet në mbledhjen e...

Qeveria e Kosovës dhe ajo e Shqipërisë gjatë ditës së sotme kanë mbajtur mbledhjen e shtatë në radhë të dy qeverive në qytetin e...
SiteLock