Friday, August 19, 2022
Home Tags Shkup

Tag: shkup

Kush është Dimitar Kovaçevski, kryeministri i ri i Maqedonisë së Veriut

Kuvendi i Maqedonisë së Veriut me 62 vota pro dhe 46 kundër dhe asnjë abstenim votoi për qeverinë e re, e cila do të...

Shkup/ Pacienti ndez cigare në klinikë, shmanget shpërthimi

Mbrëmjen e kaluar në Klinikën e Pulmonologjisë në Shkup, një pacient në dhomën për mbështetje të oksigjenit, ka nxjerrë maskën përmes së cilës po...

Majlinda Bregu: Gati koalicioni rajonal mbi punësimin e të rinjve

Sekretarja e Përgjithshme e RCC në Shkup në Konferencën e Parë Vjetore të Ministrisë së Financave “Rimëkëmbja ekonomike dhe zhvillimi përtej Covid” Shkup – “Ende...

Maqedonia e Veriut shpall ‘non grata’ diplomatin e Ambasadës ruse në...

Maqedonia e Veriut shpalli një zyrtar të Ambasadës ruse në Shkup si ‘non grata’. Lajmi është pohuar nga ministri i Jashtëm Bujar Osmani në...

Rama: Përse të presim BE-në kur liritë mund t’i realizojmë së...

Në fjalën e tij në Forumin Ekonomik ka theksuar edhe njëherë rëndësinë e nismës rajonale, si një parapërgatitje për anëtarësimin në BE. “Kjo nismë është...

Forumi Ekonomik në Shkup! Rama, Zaev, dhe Vuçiç pritet të nënshkruajnë...

“Ballkani i Lidhur” është titulli kryesor i panelit në Forumin Ekonomik Rajonal që do të mbahet sot në Shkup. Pjesë e këtij paneli do...

Kryeministri Rama del shëtitje në rrugët e Shkupit, qytetarët e ndalojnë...

Kreu i qeverisë shqiptare, Edi Rama ndodhet në Maqedoninë e Veriut në kuadër të Forumit Ekonomik. Pasditen e sotme, Rama së bashku me Presidentin...

Maqedonia e Veriut rrit pensionet deri në 3 euro

Vendimi i Ministrisë së Punës dhe Politikës Sociale për rritjen e pensioneve për 1.2 për qind ka nxitur reagime të shumë në opinion, kryesisht...

Rama në Forumin e Prespës takohet me Kurtin dhe Ali Ahmetin

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama dhe kryeministri i Kosovës Albin Kurti kanë arritur në Shkup, aty edhe ku do të marrin pjesë në Forumin...

Zaev: Plani i Brukselit, bazë e mirë për heqjen e pengesave...

Ministri i Punëve të Jashtme i Portugalisë Augusto Silva – vendi i të cilit kryeson me Bashkimin Evropain – dhe Komisionari për Zgjerim i...
SiteLock