Friday, March 24, 2023
Home Tags Shendeti

Tag: shendeti

Gripi i syrit, një tjetër virozë që po përhapet në vendin...

Bashkë me gripin A, në vendin tonë po shihen raste edhe me gripin e syve, i njohur ndryshe në gjuhën mjekësore si “Keratoconjunctivitis”. Mjekët e...

Gjëndja shëndetësore e Mbretëreshës aspak e mirë, historia e fshehtë ...

 Teksa Mbretëresha Elizabeth përgatitet për të festuar 70 vjetorin në fron vitin e ardhshëm, shëndeti i saj po monitorohet nga afër për të siguruar...

Ushqimet E Përditshme Që Ndihmojnë Shëndetin Mendor

Me përfundimin e pandemisë dhe rifillimin e jetës normale, ju mund të ndiheni edhe më të shqetësuar se sa ishit më parë. Prandaj është shumë...

Rritet numri i grave me kancer gjiri, preken moshat e reja,...

26 gra janë diagnostikuar me kancer gjiri gjatë muajve korrik, gusht dhe shtator. Një shifër kjo alarmuese, që kërkon më shumë kontroll ndaj kësaj...

Mesazhi i mjekut Kalo: Ajri i ndotur shkakton viktima dhe probleme...

Mjeku Tritan Kalo ka shkruar në një status në rrjetet sociale nuk duhet të dëmtohet cilësia e ajrit që thithin qytetarët. Ai shpreh se...

Covid-19 në 24 orët e fundit: 23 raste të reja dhe...

Situata e COVID19 në 24 orët e fundit është si vijon: Janë kryer 3862 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë 23 qytetarë. Rastet pozitive...

Zbuloni tre dëmet që pëson organizmi kur hani shpejt

Ngrënia me shpejtësi është e gabuar dhe rrit rrezikun e sëmundjeve të zemrës, diabetit dhe hemoragjisë cerebrale. Ky është konkluzioni i një studimi të...

Mëngjesi që ju zgjat jetën

Të konsumosh mëngjes do të thotë të ulësh rrezikun e shfaqjes së disa sëmundjeve, duke filluar nga diabeti i tipit 2 deri tek sëmundjet...

Ky “dush detox” është mënyra më relaksuese për të përmirësuar shëndetin...

Fillimi i ditës me një lëng detoxi është tashmë një zakon i zakonshëm për shumë njerëz, pasi këto receta përfshijnë ushqime që ndihmojnë trupin...

Horoskopi i muajit Nëntor, 2020/ Njihuni me të gjithë surprizat që...

Dashi Puna: Mund të debatoni me bashkëpunëtorë, kolegë ose furnitorë, dhe sigurisht që kjo nuk do ta ndihmojë profesionin tuaj, sido që të jetë. Projektet...
SiteLock