Sunday, July 3, 2022
Home Tags SHBA

Tag: SHBA

Berisha kryetar i PD/ VOA: Përfaqësues të diplomacisë amerikane s’do kenë...

Në Shqipëri, mbështetësit e Grupit të Rithemelimit zgjodhën sot Sali Berishën kryetar të Partisë Demokratike.  Komisioni i zgjedhjeve bëri të ditur se zoti Berisha u...

Nafta ngjitet në mbi 111 dollarë – SHBA pritet t’i ndalojë...

Nafta po tregtohet e qëndrueshme në sesionin e sotëm, pas fitimeve të realizuara gjatë tregtisë amerikane dhe asaj aziatike. Shqetësimet për ngadalësimin e ekonomisë...

Të korruptuarit e politikës së Shqipërisë janë banditë ordinerë

Nga Spartak Ngjela l. Si pasojë e intelektit të ulët provincial që kanë pasur dhe kanë, të korrruptuarit e Shqipërisë jo vetëm që u korruptuan me...

Njeriu i Trump shmangu Berishën në vizitën në Tiranë! Reagon ‘amerikania’...

Vizita e Mike Pompeo në Tiranë duket se e ka mërzitur shumë Sali Berishën. Një prej njerëzve më të rëndësishëm të administratës së Trump...

Balluku në SHBA për Skavicën dhe TEC-in e Vlorës: Vepra të...

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku, zhvilloi një vizitë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës duke pasur në fokus investimet amerikane në vendin...

Ish-ambasadori Fatos Tarifa flet për Berishën: Nëse nuk të do Amerika,...

Ish-ambasadori shqiptar në SHBA, Fatos Tarifa thotë se është absurde të mendosh që Shtetet e Bashkuara të Amerikës e kanë shpallur non grata Sali...

Frrok Çupi: Sulmet e Berishës ndaj ambasadores Kim të egra, helmuese...

Analisti Frrok Çupi ka komentuar situatën politike në vend, duke u ndalur tek sulmet e ish-kryeministrit Sali Berisha në adresë të amerikanëve dhe veçanërisht...

Sulmet e PD ndaj SHBA/ Agron Gjekmarkaj: Po dëmtojnë PD-në, distancohem...

Deputeti i Partisë Demokratike, Agron Gjekmarkaj i ka quajtur të papranueshme sulmet e Partisë Demokratike ndaj ambasadores Yuri Kim. I ftuar në emisionin “Top...

Sazan Guri: Përpiqen të më tallin, por kam fakte që ish-presidentët...

Ambjentalisti, historiani, sizmiologu, arkeologu, arkitekti, etj, Sazan Guri vijon të mahnisë historianët në të gjithë botën me zbulimet e tij. Këtë tezë të tij ai...

Berisha rikthen konspiracionin për faljen e “non grata”

Sali Berisha vazhdon t’i fryjë konspiracionit sa i përket vendimit të Shteteve të Bashkuara për ta shpallur “non grata” si të korruptuar dhe minues...
SiteLock