Sunday, July 3, 2022
Home Tags Serbi

Tag: serbi

Kisha Ortodokse Serbe njeh autoqefalinë e Kishës Ortodokse Maqedonase

Patriarku i Kishës Ortodokse Serbe, Porfirij bëri të ditur sot në Shkup se Sinodi i Shenjtë i Kishës Serbe ka vendosur ta njohë autoqefalinë...

Po të mos ishin kosovarët, sot serbët do i kishim në...

Nga Enver Robelli Një pjesë e madhe e këtyre që ngarendin në Hagë gjoja për t’u solidarizuar me Hashim Thaçin, në të vërtetë atje shkojnë...

Vuçiç: Po bëhet presion i madh që Serbia ta njohë pavarësinë...

Presidenti i Serbisë Aleksander Vuçiç, ka folur ditën e sotme para gazetarëve lidhur me ftesën e marrë në 4 maj nga Kancelari gjerman Olaf...

Një Ukrainë e dytë në Ballkan? Rama: Kosova të pajtohet me...

Kryeministri Rama ka folur gjatë konferencës së sotme në lidhje me vëmendjen  e shtuar të BE në Ballkan. Rama u shpreh se Kosova dhe...

Konjufca: Nuk ka shpresë që Serbia të hapë territorin për hulumtimin...

Kryeparlamentari Glauk Konjufca pasi bëri homazhe në Mejë tha se nuk ka shpresa që Serbia të lejojë hapjen e territorit të saj për bërjen...

BE i kërkon kompromis Kosovës dhe Serbisë një ditë para takimit,...

Bashkimi Evropian ka kërkuar nga Kosova dhe Serbia që të arrijnë kompromis për çështjen e targave të makinave, teksa kanë mbetur edhe dy ditë...

Pas Shqipërisë, Serbia do të dërgojë 100 mijë tonë grurë në...

Qeveria e Serbisë përveç Shqipërisë duket se do të dërgojë grurë dhe vaj edhe në Maqedoninë e Veriut. Mediat bëjnë me dije se sot do...

6 mijë shqiptarë u fshinë nga listat zgjedhore në Serbi

Më shumë se 6 mijë shqiptarë që jetojnë në Serbi janë hequr nga listat e votuesve, në vigjiljen e zgjedhjeve presidenciale, parlamentare dhe të...

“Ballkani i Hapur”, nis zbatimi në kufi

Në pikën kufitare në Tabanovc, kamionët kalojnë kontrollet policore dhe doganore për më pak se 4 minuta, ndërsa i gjithë procesi i verifikimit dhe...

Me Luftën në Ukrainë, a e mësuan mirë BE dhe shqiptarët...

Nga Skënder Sadri KAPITI Ukraina, ky shtet demokratik i cili aspiron në antarësimin në BE dhe në NATO, dhe këto janë arsyet kryesore që e...
SiteLock