Friday, March 24, 2023
Home Tags Semundjet

Tag: semundjet

Studimi: Grupi juaj i gjakut mund t’ju bëjë më të ndjeshëm,...

Shumë njerëz joshen nga ideja se grupi i tyre i gjakut përcakton personalitetin e tyre, apo se disa ushqime mund të përmirësojnë shëndetin e një personi bazuar në grupin e gjakut....

Si të kuroni ekzemën me anë të regjimit ushqimor

Ekzema është një sëmundje e lëkurës që zakonisht shfaqet në duar, gishta, krahë apo në skalpin e kokës. Fazat e para të kësaj sëmundje mund...

Optimizmi, mënyra më praktike për të pasur një shëndet më të...

Një studim i madh vëzhgues, i publikuar në revistën “JAMA Network Open”, zbuloi një lidhje mes optimizmit dhe uljes së rrezikut për atak kardiak...

Këto janë sëmundjet që vinë nga ajri i ndotur në Prishtinë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se në sezonin e dimrit, qyteti i Prishtinës po zhytet në smog që paraqet ndotje...
SiteLock