Saturday, December 3, 2022
Home Tags RTSH

Tag: RTSH

Tenderi i ‘RTSH Agro’/ Gjykata e Lartë i refuzon rekursin, mbetet...

Ish-drejtori i RTSH, Thoma Gëllçi mbetet në qeli, pasi Gjykata e Lartë i ka refuzuar sot rekursin. Ish-drejtori i RTSH-së, Thoma Gëllçi është tashmë...

Gazmend Mullahi: Kënga fituese në Festivalin e 60 në RTSH për...

Festivali i 60 i Këngës në RTSH ka sjellë reagime të shumta gjatë këtyre ditëve. Kritika për atë çfarë solli me 20 këngë në...

Vajza e tenorit të njohur shpërthen ndaj Festivalit të RTSH-së dhe...

Festivali i Këngës në RTSH këtë fundvit është shoqëruar me polemika të shumta, nisur edhe nga lidhja ‘live’ që bëri me spektaklin ‘Big Brother...

Miron Kotani: Festivali në RTSH si tallava, mish mash stilesh jashtë...

Festivali në RTSH shënoi regres në edicionin e 60. Kështu shprehet kompozitori Miron Kotani, i cili dhe më parë ka pasur kritika rreth zhvillimit...

Enkelejd Joti emërohet Drejtor i ri i Radio Televizionit Shqiptar

Enkelejd Joti është emëruar si drejtori i ri i përgjithshëm i Radio Televizionit të Përgjithshëm Shqiptar. Ditën e sotme, Këshilli Drejtues i RTSH-së, me...

Leka Bungo: RTSH duhet të mbyllet 6 muaj, duhen bërë audicione...

Regjisori dhe skenaristi i njohur Leka Bungo, njëherësh kryetar i Këshillit Drejtues të RTSH-së, propozoi në Komisionin e Medias që ky institucion të mbyllet...

Frano Kulli: RTSH një “mbetje teknologjike” e kohës së shkuar, Thoma...

Në Radio Televizionin Shqiptar gjithçka “frymon” me paratë e publikut. Kështu shprehet publicisti dhe botuesi Frano Kulli, sipas të cilit ata që drejtojnë aty...

Bashkim Zahaj: RTSH është kthyer në një instrument të paaftësisë, Thoma...

Radio Televizioni Shqiptar nuk e ka kryer misionin e vet për publikun. Kështu shprehet skenografi i njohur Bashkim Zahaj, që thotë se problemet në...

Hiqet nga detyra drejtori i përgjithshëm i RTSH-së, ja vendimet që...

Ditën e sotme u konstituuan anëtarët e rinj të Këshillit Drejtues të Radio Televizionit Shqiptar. Mbledhja e parë konstituive u zhvillua në zyrat e...

Ishte propozuar Besnik Mustafaj, Kuvendi zgjedh 3 anëtarët e KD në...

Kuvendi ka zgjedhur tre anëtarët e rinj të Këshillit Drejtues të RTSH-së, pas rrëzimit të emrit të Besnik Mustafaj dhe dy kandidaturave të tjera. Petrit...
SiteLock