Home Tags Rrjete sociale

Tag: rrjete sociale

A po rriten fëmijët shumë shpejt sot?

Mediat sociale, përkëdhelja e prindërve, presioni i shtuar për të pasur sukses... Fëmijët e ditëve të sotme duket se kanë më shumë shqetësime. Por...

Shkëlqimi trishtues virtual

Nga Rudina Koromani Çdo ditë, miliarda njerëz ndërveprojnë me njëri tjetrin përmes rrjeteve virtuale sociale. Në vitin 2020, mbi 3.6 miliardë njerëz përdorën mediat sociale...

Zbulohet arsyeja e rënies së Facebook, WhatsApp dhe Instagram

Shërbimet e mediave sociale Facebook, WhatsApp dhe Instagram kanë rifilluar të funksionojnë pas një ndërprerjeje që zgjati gati gjashtë orë, thotë Facebook. Kompania në një...

Çfarë ndodh në 1 minutë në internet?

Bota digjitale drejtohet nga një fizikë e saj, shumë e ndryshme nga fizika njutoniane që qeveris jetën tonë të përditshme. Një çip prej disa...

Rrjeti social që do të ketë zyrtarisht “Story”, për cilin bëhet...

Pas Instagramit, Facebookut, Whatsapp-it, Twitter, Pinterest, LinkedIn, tashmë edhe Tik Tok do të ketë Story. E vetmja media sociale që kishte mbetur pa këtë opsion...

Shuhet në Gjenevë poeti dhe studiuesi i shquar Agim Shehu

Tre 3 javë pas vdekjes së Petrit Rukës, një tjetër emër i shuar i letërsisë shqipe është ndarë nga jeta. Ditën e sotme është shuar...

Tallej me vaksinat në rrjetet sociale, amerikani 34-vjeçar humb jetën nga...

Shumë njerëz ngurrojnë ta marrin vaksinën e koronavirusit në SHBA, pavarësisht thirrjeve të autoriteteve dhe stimujve që janë vendosur. Një nga këta shtetas amerikanë,...

Dje u dënua, sot Fjolla Morina poston foto në rrjetet sociale

Gjykata Themelore e Prishtinës, Departamenti i Krimeve të Rënda, ditën e djeshme e ka shpallur vendimin për këngëtaren shqiptare, Fjolla Morina, pas arrestimit të...

Biden: Dezinformimi në rrjetet sociale, “po vret njerëzit”

Presidenti amerikan, Joe Biden ka thënë të premten se rrjetet sociale si Facebook, janë duke “vrarë njerëzit”. Ai i ka bërë këto komente pasi...

Manastirliu jep lajmin e mirë nga Spitali Memorial i Fierit

Me anë të një postimi në Facebook, ministrja e Shëndetësisë ka dhënë lajmin e mirë nga Spitali Memorial i Fierit. Ajo shkruan se në bashkëpunim...
SiteLock