Friday, August 19, 2022
Home Tags Rritje

Tag: rritje

Eksportet rriten me 49% për janar-prill, thellohet deficiti tregtar nga importet...

Eksportet kanë vijuar tendencën rritëse edhe në muajin prill, duke shënuar një zgjerim të fortë për 4 mujorin e parë të vitit. Kjo ecuri reflekton...

Çmimet e kroasantëve vendas rriten përsëri, për shkak të shtrenjtimit të...

Shtimi i kostove të produkteve vendase ushqimore nga shtrenjtimi i energjisë, çmimit të vajit dhe miellit priten të reflektohen në ditët në vijim me...

Kosovë/ Vijojnë rritjet e çmimeve, qytetarët përjetojnë shtrenjtim të çdo produkti

Çmimet e produkteve ushqimore në Kosovë po rriten nga viti në vit. Çmimet këtë vit janë cilësuar të papërballueshme nga qytetarët. Kulmin e çmimit,...

Banka Botërore: Shqipëria me rritjen më të madhe ekonomike në rajon

Menaxheri i Bankës Botërore, Emanuel Salinas, ka folur për ecurinë ekonomike në Shqipëri. Në deklaratën e tij, Salinas thotë se për vitin 2021 rritja ekonomike...

Rritet me 17.89% ekonomia në tremujorin e dytë të 2021 krahasuar...

Ekonomia e vendit ka vijuar të rimëkëmbet me ritme të shpejta në tremujorin e dytë të këtij viti. Të dhënat e fundit të INSTAT...

Shqipëria do të ketë rritjen ekonomike më të ulët në rajon,...

Shqipëria pritet që të ketë rritjen ekonomike më të ulët në rajon. Zv.presidenti i Bankës Europiane për Rindërtim dhe Zhvillim, Jurgen Rigterink, në një...

Rriten rastet me COVID-19, 132 raste të reja, asnjë humbje jete...

Gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë janë shënuar një rritje e numrit të të infektuarve. Nga  3601 testime të kryera në 24...

Apple, Microsoft dhe Google publikojnë fitimet – Ja sa janë pasuruar...

Gjigantët kompjuterikë Apple dhe Microsoft, si dhe kompania mëmë Google Alphabet publikuan fitimet e tyre më të larta tremujore, duke vazhduar një ecuri që...

Denaj: Rritet numri i të punësuarve në vend për muajin qershor,...

Nëpërmjet një njoftimi të publikuar në faqen zyrtare, ministrja e ekonomisë Anila Denaj ka bërë me dije se punësimi në vendin tonë po i...

Me heqjen e kufizimeve, qershori shënon rritje të aktivitetit të biznesit...

Sipas një studimi, në muajin qershor, bizneset e Eurozonës e kanë zgjeruar aktivitetin e tyre me ritmet më të shpejta në 15 vjet, falë...
SiteLock