Saturday, January 28, 2023
Home Tags Rregulla

Tag: rregulla

ARRSH: Do të mbyllen të gjitha hyrje-daljet e rrezikshme që nuk...

Autoriteti Rrugor Shqiptar, ka njoftuar se në bashkëpunim me Policinë Rrugore dhe Inspektoratin Kombëtar të Mbrojtjes së Territorit do të ndërmarrë aksion për mbylljen...

Italia bën të detyrueshme pasaportën e gjelbër

Në dekretin e fundit të miratuar nga qeveria italiane bëhet me dije se të gjithë personat që do të futen në shkollë ose në...

Raporti i Dhomës Amerikane të Tregtisë për biznesin, Kim: Gjykatat e...

Ambasadorja e SHBA-së, Yuri Kim sheh një lidhje të drejtpërdrejtë mes sundimit të ligjit dhe bizneset, dhe po çaloi njëra nuk mund të jetë...

Apple “zbut” rregullat e App Store për shërbime të tilla si...

Apple ka rënë dakord të bëjë ndryshime modeste për të lehtësuar rregullat e saj në App Store pasi u përball me vërejtje nga rregullatorët...

Rregullat e reja, çfarë duhet të dini para se të udhëtoni...

Të gjithë shqiptarët që udhëtojnë drejt Gjermanisë duhet të kenë parasysh rregullat e reja të vendosura nga autoritetet, pasi mund të kenë probleme për...

Për të gjithë personat që udhëtojnë apo kthehen nga Shqipëria/ Ky...

Duke nisur nga data 8 gusht e në vijim Holanda ka shpallur masat e reja. Të gjithë udhëtarët që udhëtojnë drejt territorit holandez nga...

Aeroporti i Rinasit, apel udhëtarëve: Paraqituni 3 orë para udhëtimit

Aeroporti Ndërkombëtar i Tiranës, përmes një njoftimi për shtyp iu bën thirrje të gjithë udhëtarëve që gjatë këtyre ditëve duhet të paraqiten në sportele...

Durrës/ Theu rregullat kundër përhapjes së pandemisë, procedohet penalisht 28-vjeçari

U konstatua duke ushtruar aktivitetin me muzikë pas orarit të përcaktuar, procedohet penalisht dhe ndëshkohet me masë administrative, administratori i lokalit. Shërbimet e Stacionit të...

Doni të punoni në Gjermani? Ambasada gjermane njofton rregullat e reja...

Duke nisur nga dita e nesërme, hyn në fuqi rregullorja e re e punësimit në Gjermani. Lidhur me rregulloren e re, Ambasada gjermane në Tiranë...

Celibashi raporton në Kuvend: 5 mijë emigrantë u lanë jashtë votimit...

Kreu i KQZ Celibashi tha në Kuvend nuk arriti të bënte të hartonte rregullat për votimin e emigrantëve, ndërsa zbuloi se rreth 5 mijë shqiptarë...
SiteLock