Tuesday, October 4, 2022
Home Tags Rome

Tag: rome

Gjykata e Strasburgut dënon Shqipërinë për diskriminimin e fëmijëve romë dhe...

Gjykata Evropiane e të Drejtave të Njeriut shpalli fajtor të martën shtetin shqiptar për shkelje të nenit 1, protokolli 12 të Konventës Evropiane për...

FOTOLAJM/ Tifozët e Romës pushtojnë Tiranën, si asnjëherë më parë çdo...

Roma do të jetë përballë Feyenoord në finalen e Conference League që do të luhet mbrëmjen e sotme në “Air Albania” duke nisur që...

Përcillet për në banesën e fundit ish-presidenti i Parlamentit Evropian...

Figura politike nga e gjithë bota janë mbledhur mëngjesin e sotëm në qytetin historik të Romës për t’i dhënë lamtumirën e fundit presidentit të...

2 nga filmat e regjisores Xhanfise Keko shfaqen në Romë

Rrugëtimi ndërkombëtar i filmave të regjisores Xhanfise Keko vazhdon nëpër botë, po ashtu edhe nderimi për individualitetin dhe personalitetin artistik të saj. Pas “Danish Film...

Nuk shkuan me pushime, Vatikani u dhuron 15 mijë akullore të...

VATIKAN- Papa Françesku u dërgoi 15,000 akullore të burgosurve në Romë për t’i ndihmuar ata të qetësoheshin, pasi kjo ka qenë një nga  verat më...

NATO përballë Kinës dhe Rusisë

Armin Tirana Çfarë fshihet përpara infowar në Ballkan ? Një luftë e nëndheshme, e heshtur po bëhet në Ballkan. Jo me armë, por me goditje prej...

26-vjeçari shqiptar në Itali nuk i mbijeton dot plagëve, ndërron jetë...

Një 26-vjeçar shqiptar ka ndërruar jetë pasi u qëllua me thikë një ditë më parë në Ostiense të Romës. I riu shqiptar i identifikuar...

Hetimet e përbashkëta për trafikun e drogës dhe pastrimin e parave,...

Përfaqësues të SPAK ndodhen në Romë të Italisë, në një vizitë pune ditën e sotme, ku 'Report Tv' mëson se do të diskutohet për...

Urë prej kartoni në Romë/ Struktura 18 metra e gjatë, qëndron...

Michelangelo e ëndërroi, Olivier Grossetête e bëri realitet! Artisti nga Marseja krijoi një urë kartoni që qëndron pezull mbi lumin Tiber në Romë, midis kopshteve...

Lufta për shkatërrimin e Daesh/ISIS, Xhaçka e pranishme në takimin e...

Mbahet sot në Romë takimi i Ministrave të Jashtëm të Koalicionit Global për shkatërrimin e Daesh/ISIS. Shqipëria përfaqësohet në ministerial nga delegacioni, kryesuar nga Ministrja...
SiteLock