Saturday, February 4, 2023
Home Tags Rita ora

Tag: rita ora

Rita Ora: Jam një refugjate dhe gjithmonë do të jem e...

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora, e ka treguar disa herë se është krenare me historinë e familjes së saj. Pavarësisht se është rritur...

Do të prezantojë eventin më të madh të muzikës, Rita Ora...

Më 14 nëntor në Budapest të Hungarisë do të mbahet eventi i madh i ndarjes së çmimeve, MTV Europe Music Awards 2021. Në këtë mbrëmje...

Lista e këngëtarëve më të pasur në Bitani, ja se në...

Publikohet lista e muzikantëve të rinj më të pasur në Mbretërin e Bashkuar. Në mesin e tyre vihen re dy këngëtaret Shqiptare me famë...

U përfol për një lidhje ‘treshe’, Rita Ora shfaqet krah regjisorit...

Me një fustan në ngjyrat e pranverës, flokët kaçurrela të shkujdesura dhe një buzëqeshje të madhe, këngëtarja shqiptare me famë botërore bëri daljen e...

Bebe Rexha rrëfen tentativat për të bashkuar Rita Orën dhe Dua...

Këngëtarja me origjinë shqiptare, Bebe Rexha është shprehur se ka  provuar të pajtojë Dua Lipën dhe Rita Orën. Ajo ka thënë se nuk e...

Rrëfehet Rita Ora: Në klip me veshje kombëtare doja të prezantoja...

Këngëtarja me famë botërore, Rita Ora publikoi dy ditë më parë mini-albumin e titulluar “Bang”, për të cilin ka bashkëpunuar me emra të njohur...

I foli shqip gjithë botës, Rita Ora rrëfehet për projektin e...

Rita Ora lajmëroi disa ditë më parë se në 12 shkurt do të publikonte një mini-album të ri, për të cilin ka bashkëpunuar me...

Në albumin e ri, Rita Ora shfaqet me veshje tradicionale shqiptare:...

Albumi i ardhshëm i Rita Orës, “Bang”, që do të publikohet më 12 shkurt, përmban motive tradicionale shqiptare. Siç mund ta shihni në videon...

“Kryqëzohet” Rita Ora, tani braktiset dhe nga fansat

Rita Ora është bërë një nga personazhet më të komentuar kohët e fundit pasi theu rregullat e Covid-19 gjatë festës së ditëlindjes së saj....

Organizoi festë për ditëlindje, Rita Ora kërkon falje për thyerjen e...

Këngëtarja britanike me prejardhje shqiptare, Rita Ora, ka kërkuar falje të hënën për shkelje të rregullave të izolimit duke mbajtur festë për ditëlindje. Ajo...
SiteLock