Saturday, December 3, 2022
Home Tags Rindertim

Tag: rindertim

Nga plani i masave për parandalimin e zjarreve në pyje deri...

Ditën e nesërme datë 28.04.2022 do të mblidhet Këshilli Bashkiak i Durrësit për të diskutuar dhe miratuar një sërë çështjesh. Disa prej tyre lidhen...

VIDEO/ Kryebashkiaku Arbana: Kemi ndërtuar 800 shtëpi dhe rikonstruktuar 27 pallate...

Si pjesë e procesit të rindërtimit kryetari i bashkisë Shijak, Elton Arbana ka treguar se mbi 800 familje shijakase kanë përfituar shtëpi falas, gjithashtu...

Flet kryebashkiaku i Shijakut Elton Arbana: Si rindërtuam lagjen “Lugina” që...

Bashkia Shijak ndodhet në pjesën e Shqipërisë së mesme dhe bën pjese në Qarkun administrativ të Durrësit dhe kufizohet me komunat Xhafzotaj, Gjepalaj dhe...

Rindërtimi/ Kryebashkiakja e Kurbinit shpërthen në lot në mes të fjalimit

Kryetarja e Bashkisë Kurbin, Majlinda Cara është emocionuar shumë saqë e ka ndërprerë fjalën disa herë, gjatë shpërndarjes së shtëpive për njerëzit e prekur...

Shijaku, ky qytet ku gëlon puna çdo ditë për të rilidhur...

Nga Ardit Faja Qyteti ynë i Shijakut, ka shume kohë që çdo ditë, nga orët e para të mëngjesit e deri vonë -vonë në mbrëmje...

Malajziani dhe italiani

Artan Lame Para disa ditësh përfunduam procesin e legalizimit të kompleksit Malajzian në Tiranë me rreth 780 apartamente dhe dyqane. Atë ditë thashë “rreth 780”,...

Tërmeti/ Ja 28 pallatet që do të shemben në Tiranë dhe...

Bashkia Tiranë ka nisur nga puna për prishjen e pallateve që mbetën të dëmtuara nga tërmeti. Me tërmetin e shtatorit dhe atë të 26...

Rama në kantieret e shkollave që po rindërtohen në Kamëz: Do...

Rreth 9 mijë nxënës në Kamëz do ta nisin vitin e ri shkollor në ambientet e shkollave të reja. Ndërsa inspektoi punimet në kantieret...

Tjetër tender për Kombinatin – 29 milionë lekë për procesin e...

Bashkia Tiranë ka shpallur një tjetër tender për zonën e Kombinatit. Objekti i tenderit është “Studim Projektimi në kuadër të procesit të rindërtimit në...

Rama poston videon nga kantieri i lagjes ‘Rilindja’ në Fushë Krujë:...

Qytetarët të cilët humbën shtëpitë si pasojë tërmetit tragjik të 26 nëntorit në Fushë Krujë, do të futen së shpejti në banesat e reja. Me...
SiteLock