Home Tags Rimekembje

Tag: rimekembje

Rimëkëmbja ekonomike në Gjermani pritet në 2022

Sipas ministrit federal të Ekonomisë në detyrë, Peter Altmaier, rritja e numrit të infeksioneve me Corona mund të zbehë edhe rritjen ekonomike - madje...

Shkurti rimëkëmb financat publike! Të ardhurat dhe shpenzimet pranë niveleve të...

Nga “Scan Intelligence Unit” Totali i të ardhurave në buxhet gjatë muajit shkurt ka qenë në rret 34.3 mld lekë, tregojnë shifrat më të fundit...

ANALIZA: Nëse Biden dhe Harris mendojnë për rimëkëmbjen e ekonomisë, duhet...

Nga Lyz Lenz, The Washington Post Vendet e tjera kanë siguri sociale. SHBA ka gra. Ekonomia e SHBA-së nuk mund të rimëkëmbet plotësisht pa i shpëtuar gratë....

Rimëkëmbja ekonomike, Denaj: Në fokus të veçantë, realizimi i reformave në...

Qeveria shqiptare shpreh angazhimin të zbatojë rekomandimet e dala gjatë dialogut ekonomiko- financiar ndërmjet Bashkimi Europian, Ballkanit Perëndimor dhe Turqisë, në kuadër edhe të...

​Conte: Gjatë presidencës së G20 do të punojmë për rimëkëmbjen

Kryeministri italian, Giuseppe Conte hapi zyrtarish vitin e G20 në Itali duke premtuar se do të punonte për një rimëkëmbje të drejtë. Në një video...

Luigi Soreca jep lajmin e mirë për Shqipërinë: BE do sjellë...

Ambasadori i BE-së në Tiranë, Luigi Soreca ka deklaruar se do të jepen 40 milion euro për rimëkëmbjen e trashëgimisë kulturore, e cila u...

BE: Plani i rimëkëmbjes rrezikon bllokimin nga shtetet dhe eurodeputetët

Pas një formulimi të vështirë, plani europian i rimëkëmbjes është në qendër të përplasjeve midis eurodeputetëve dhe vendeve anëtare të Bllokut, të cilët akuzojnë...

Rimëkëmbet tregu i fluturimeve/ Korriku sjell rritje të udhëtarëve, por jemi...

Hapja e pjesshme e kufijve është reflektuar në rritjen e ndjeshme të tregut të transportit ajror të pasagjerëve. Të dhënat e Instat tregojnë se...
SiteLock