Home Tags Rikthim

Tag: rikthim

FOTOLAJM/ Basha, nis ‘foltoren’ e tij! Takim me një grup të...

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, që prej ditës që ka dhënë dorëheqjen nuk ka pasur asnjë dalje publike,  por sot është rikthyer. Ai...

Guns N’Roses rikthehet pas 13 vjetësh pauzë

Guns N’Roses po krijojnë muzikë të re, pas 13 vjetësh pauzë. Rokerët legjendarë kanë lansuar këngën e tyre më të re të titulluar “Absurd” këtë...

Presidenti Meta kthen për rishqyrtim ligjin “Për të huajt”: Rrezikojmë të...

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ka firmosur sot dekretin për kthim të ligjit  “Për të huajt”, miratuar nga Kuvendit në seancën plenare të datës 24 qershor...

Tifozët rikthehen në stadiume

Ndeshjet e djeshme, dhe dy javët e fundit të Premier Ligës shënojnë rikthimin e tifozëve në stadium me një kapacitet deri në 10 mijë...

Rikthimi i serialit ‘Friends’ po përballet me kritika të shumta

Producentët e rikthimit të serialit ‘Friends’ janë në qendër të kritikave për shkak se asnjë pjesëmarrës në shfaqje nuk është me ngjyrë. Derisa rikthimi përfshinë...

Nishani kërkon rikthimin e Berishës në krye të PD: Është çështe...

Pas humbjes së thellë të Lulzim Bashës në zgjedhje dhe zhgënjimit të demokratëve, ish presidenti Bujar Nishani është pozicionuar hapur kundër kryedemokratit duke kërkuar...

Gjimnazistët i kthehen mësimit të alternuar/ Evis Kushi reagon menjëherë pas...

Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë Znj. Evis Kushi ka reaguar menjëherë pas daljes më të fundit të Komitetit Teknik të Ekspertëve. "Faleminderit Komitetit Teknik...

Federer rikthehet nga lëndimi: Kam ende shumë për të dhënë, nuk...

Tenisti zviceran, Roger Federer do të rikthehet në aksion në Doha. Roger Federer do të rikthehet në aksion në turneun e Dohas në Katar këtë...

Eduard Halimi, një shishe bosh, në “radhën e qumështit”

Nga Mero Baze Eduard Halimi u tregua deputeti më inteligjent i legjislaturës që po shkon. Në vitin 2018, ai ndjeu se Lulzim Basha nuk kishte...

Basha rikthen Eduard Halimin, emëron koordinator të zgjedhjeve ish-deputetin që punoi...

Kreu demokrat Lulzim Basha vijon të sjellë në PD emrat e larguar. Pas Mark Markut që e emëroi drejtues politik në Lezhë, kreu demokrat...
SiteLock