Home Tags Religjion

Tag: religjion

A po bëhet sërish pagan Perëndimi?

Nga Christopher Caldwell Në kulmin e sezonit të Krishtlindjeve, një sondazh i Qendrës Kërkimore Pew mbi fenë zbuloi se vetëm pak më shumë amerikanë e...

Artur Zheji: Alienët sollën doktrinën fetare në tokë, kryqëzuan racën me...

Artur Zheji e ka lidhur ekzistencën e doktrinës fetare në tokë, me alienët. Zheji tha se ata kanë sjellë doktrinën fetare dhe kjo është sot...

Motër Ana de Robertis merr çmimin “Mirënjohja e qytetit”

Një Meshë shumë e veçantë është mbajtur mbrëmë, e diel më 7 mars, te Kisha Katolike “Famullia e Shën Dominikut” në Durrës. Motër Ana...

Statujat e Shën Gjon Pagëzorit

Nga Gëzim Llojdia 1.Shën Gjon Pagëzori është një nga figurat më të rëndësishme, jo vetëm për fenë e krishterë katolike, por në përgjithësi, për të...
SiteLock