Home Tags Reforme

Tag: reforme

Tre ‘heronjtë e panjohur’ të cunamit ndaj pandëshkueshmërisë në Shqipëri dhe...

Nga Ylli Pata Ja ku erdhëm sot tek nisja e cunamit më të madh kundër pandëshkueshmërisë së zyrtarëve të lartë dhe politikanëve në Shqipëri, pas...

Lajm i mirë që opozita po mburret me institucionet e reformës...

Nga Mero Baze Ka disa lajme të mira nga opozita, që nuk po bien në sy. Përshembull Lulzim Basha dje ka postuar një reagim pas...

100 ditët e para të qeverisjes, Kurti: Kemi ulur numrin e...

Kryeministri Albin Kurti tha në mbledhjen e qeverisë se gjatë kësaj periudhe 100 ditore është ulur në minimum numri i të infektuarve nga COVID-19...

Ardian Çela flet për reformën energjitike: Para nisjes së reformës në...

Në prezantimin e dy sektorëve energjitik dhe ujësjellës ka folur edhe Ardian Çela, menaxher i OSSHE. Çela u shpreh se para se të niste...

Etilda Gjonaj paralajmëron ndryshimin e madh në Shqipëri: Ndryshe nga ajo...

Për ministren e Drejtësisë, Etilda Gjonaj, reforma në drejtësi po ecën në rrugën e duhur.  Gjonaj deklaroi se pavarësisht vonesave, reforma po jep rezultatet...

Ylli Manjani bën kërkesën urgjente: Të ndalohet ky budallallëk i vettingut

“Shqipëria nuk ka shtet, zyrtarisht nuk ka shtet. Ka pushtet me shumicë dhe nuk ka shtet”, kështu u shpreh avokati Ylli Manjani në “Ilva...
SiteLock