Home Tags Real madrit

Tag: real madrit

Shpërthen “lufta civile” në Spanjë, Barcelona dhe Real Madrid refuzojnë marrëveshjen...

Federata Spanjolle e Futbollit ka refuzuar një marrëveshje të propozuar prej 2.7 miliardë eurosh midis La Liga dhe firmës së investimeve CVC , duke...

E konfirmon Real Madridi: U kërkuan 10 milionë euro për mospublikimin...

Përgjimet që po bëjnë bujë në mediat sociale të Firoentino Perezit po vazhdojnë të jenë temë e diskutimeve nga mediat evropiane. Sipas gazetës spanjolle, “El...

UEFA ndërpret procedimet disiplinore për Barcelonën, Real Madridin dhe Juventusin pse...

Edhe pse kërcënimet qenë të shumta me pezullime, gjoba apo dhe vendime më të ashpra UEFA vendosi të ndërpresë çdo lloj procedimi në lidhje...

Real Madridi telefonoi Mourinhon para se të punësonte Ancelottin

Real Madrid ka kontaktuar trajnerin Jose Mourinho një javë para se të Zinedine Zidane të largohet nga skuadra. Por, tekniku portugez zgjodhi Romën, andaj refuzoi...

Ramosi buzë largimit nga Reali, nuk mori pjesë as në prezantimin...

Sergio Ramosi nuk mori pjesë në prezantimin e fanellave të reja të Real Madridit, që është një shenjë tjetër se ai është buzë largimit...

Ancelotti largohet nga Everton për Realin, tifozeria acarohet kur dëgjon emrin...

Real Madrid ka zgjedhur Carlo Ancelottin në krye të klubit pas largimit nga Zidane. Tani Everton duhet të kërkojë për një trajner të ri. Në listën...

Real Madrid zyrtarizon supergoditjen e parë të merkatos, kontratë 5-vjeçare

Tashmë është zyrtare, David Alaba është lojtari më i ri i Realit të Madridit. Mbrojtësi austriak u largua nga Bayern pas përfundimit të kontratës...

“Luftë” mes Atleticos dhe Real Madrid për titullin në La Liga

Sot vendost gjithçka për titullin në La Liga. Real Madrid dhe Atletico Madrid do të luftojnë deri në sekondat e fundit të ndeshjeve që do...

Mbappe ka një marrëveshje me Realin?

Mbetet temë dite e ardhmja e Kylian Mbappé. Sulmuesi nuk ka vendosur ende, por këtë herë ishte Bruno Satin, përfaqësuesi i lojtarit në Francë,...

UEFA ka vendosur, dy vite përjashtim për klubet e Superligës. Dridhen...

UEFA po bëhet gati që të jap më në fund verdiktin e saj mbi rebelët që planifikuan Superligën dhe në Spanjë e Itali, nuk...
SiteLock