Home Tags Real madrid

Tag: real madrid

Marrëveshje totale Real-Mbappe, sulmuesi do të bëhet futbollisti më i paguar...

Ndërsa në Europë po pritet të mbyllet merkato e janarit, nga Gjermania vijnë lajme që mund të trazojë merkaton e ardhshme të verës: sipas...

Benzema ankohet për shqetësime muskulore, pritet të mungojë të paktën një...

Më shumë frikë se dëm për Karim Benzema. I dëmtuar në kofshën e majtë, sulmuesi francez duhej të zëvendësohej në minutën e 58-të gjatë...

Ofendoi arbitrin, mbrojtësi i Realit të Madridit e pëson me…

Nuk ka mjaftuar kartoni i kuq për mbrojtësin e Realit, Marselo në ndeshjen kundër Elçes, sepse braziliani është ndëshkuar edhe më të ashpër nga...

Ndërron jetë presidenti i Real Madrid, fituesi i 6 kupave europiane

 Ndarja nga jeta e legjendës së Real Madrid, Francisco Gento, i njohur në futboll si Paco Gento, ishte një lajm i trishtë për madrilenët. Paco...

Kishte harruar mikrofonin hapur/ Gazetarja prodhon skandal në Spanjë, koment racist...

Eduardo Camavinga u prezantua si lojtari më i ri i Realit të Madridit. Francezi 18-vjeçar zbarkoi mbrëmjen e së martës në Spanjë dhe në...

Mbape i vendosur të kalojë tek Real Madrid, i kujton Al...

Pas ardhjes së Lionel Mesit në radhët e PSG-së, në klubin parisien kanë nisur përplasjet e brendshme, sidomos me Kilian Mbapenë që u kërkon...

Gjiganti francez afër transferimit të Ramos

Gjiganti francez Paris Saint- Germain është afër ta transferojë në radhët e tyre mbrojtësin Sergio Ramos. Sipas gazetës ‘AS’, PSG do ta transferojnë Ramosin si...

Përjashtimi nga Championsi, sekretari i UEFA-s: S’kemi asnjë kontakt me Juven,...

Theodore Theodoridis, sekretari i përgjithshëm i UEFA-s, ka pranuar se kjo e fundit mund të dënojë me përjashtim nga Champions League Real Madridin, Juventusin...

Enrike publikon listën e Spanjës, Ramos mbetet jashtë. Asnjë nga Real...

Luis Enrike ka publikuar ditën e sotme listën e kombëtares së Spanjës për Europianin që do të nisë më datë 11 qershor. Ajo që...

Reali barazon me Çelsin në gjysmëfinalen e parë, anglezët marrin prioritet...

Madrilenët nuk shkuan më shumë se një barazim 1-1 në duelin e parë gjysmëfinal midis dy skuadrave, ku spikati disiplinimi taktik dhe racionaliteti në...
SiteLock