Home Tags Raport

Tag: raport

Përfundon mandatin Komisioni Hetimor për Inceneratorët, më 7 mars votohet për...

Është mbyllur sot mbledhja e fundit e punimeve të Komisionit Hetimor Parlamentar për inceneratorët. Kryetarja e këtij komisioni bëri me dije se më 7...

Shqipëria shpenzon 0.8% të PBB-së për mbrojtjen, si krahasohet me shtetet...

Shqipëria shpenzoi 13.3 miliardë lekë për mbrojtjen në vitin 2019, ose rreth 108 milionë euro, niveli më i lartë që nga viti 2007, kur...

Celibashi: Vlerësimet shumë pozitive të OSBE/ODIHR, qeveria dhe opozita të adresojnë...

Kreu i KQZ,  Ilirjan Celibashi i ka konsideruar pozitive konkluzionet e raportit të OSBE/ODIHR për zgjedhjet e 25 prillit. Me një reagim në Twitter, Celibashi...

Raporti i OSBE-ODIHR-it, Arben Pëllumbi: Vlerësim më pozitiv i dhënë ndonjëherë...

Partia Socialiste e konsideron raportin e OSBE-ODIHR-it si një vlerësim të rëndësishëm për zgjedhjet e 25 prillit. Përmes një deklarate, Sekretari Organizativ i Partisë...

Raporti i OSBE/ODIHR, Balla: Më i miri në 30 vitet e...

Pas liderit demokrat Lulzim Basha, një reagim për raportin final të OSBE/ODIHR ka ardhur edhe nga mazhoranca. Sipas kreu të grupit parlamentar të Partisë Socialiste,...

Raporti i “Blerimit” për Ministrinë e Jashtme në Tiranë: Në zyrën...

Memorie.al publikon historinë e panjohur të Aleksandër Kondos, legjendës së peshëngritjes shqiptare që humbi jetën në moshën 27 vjeçare në rrethana tragjike dhe ende të...

Raporti paraprak për shkarkimin e Metës: Cenoi rëndë marrëdhëniet e Shqipërisë...

Kuvendi vijon me shpejtësi procedurat për shkarkimin e presidentit Ilir Meta, ndërsa kreu i shtetit ka nisur manovrat procedurale për të sabotuar procesin, përmes...

Raporti i FMN, rritja ekonomike për Shqipërinë zbret në 5 për...

Fondi Monetar Ndërkombëtar jep sinjale jo optimiste për Shqipërinë sa i përket këtij vitit. Sipas raportit “Pasqyra Ekonomike Kombëtare 2021”, të publikuar dje nga...

OBSH publikon raportin mbi COVID-19: Origjina nga laboratori e pamundur

Një studim i përbashkët i Organizatës Botërore të Shëndetësisë dhe Kinës në lidhje me origjinën e COVID-19 në Wuhan ka arritur në përfundimin se...

Raporti i UN Women: Shqipëria e pesta në botë me më...

Shqipëria është vendi i 5 në botë që ka më shumë gra në poste ministrore, bëhet e ditur në një raport të UN women...
SiteLock